Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Fronton Office Center

Kamienna 19, 30-001 Kraków
www.fronton.pl/biurowiec

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Fronton Office Center

Nowy system audiowizualny w krakowskim biurowcu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowy system audiowizualny w krakowskim biurowcu - Fronton Office Center
  W ostatnich miesiącach biurowiec w centrum Krakowa zyskał nowoczesne wyposażenie multimedialne. W ramach realizacji, której podjęła się firma ESBS II, w obiekcie pojawił się system audiowizualny znajdujący zastosowanie w salach konferencyjnych.
   
   
   
   
   
   
   
  Znajdująca się we Fronton Office Center sala konferencyjna została wyposażona w instalację sterowania oświetleniem i żaluzjami - system KNX. W tym celu wykonawca prac wykorzystał aktory i sensory KNX firmy Schneider Electric. Urządzenia wykonawcze inteligentnej instalacji, oraz zespół zabezpieczeń zostały zabudowane w jednej szafie typu rack, co pozwoliło na zaoszczędzenie miejsca na sali konferencyjnej. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu aktor ściemniacza 1-10V steruje grupami opraw świetlówkowych, a aktor żaluzjowy pozwala na sterowanie żaluzjami pionowymi z regulacją lamelek co pozwala na dowolne zaciemnienie sali. 
   
  Każda ze znajdujących się we Fronton Office Center sal konferencyjnych została wyposażona w projektor firmy EPSON oraz ekran Adeo. Do przełączania sygnałów video wykorzystano wysokiej klasy skalery i matryce HDMI firmy Kramer Electronics, co zapewnia niezawodność obsługi sygnałów audio i video. Przyłącza podłogowe wyposażone w złącza HDMI, VGA, VIDEO, AUDIO oraz do sieci LAN zapewniają możliwość podłączenia dowolnego urządzenia do przeprowadzenia prezentacji multimedialnej. 
   
  Znajdujące się w biurowcu sale konferencyjne zostaly wyposażone w dwa rodzaje nagłośnienia do wykorzystania zależnie od typu prezentacji. W tym celu na salach zabudowane zostały głośniki sufitowe oraz przyekranowe. Sercem instalacji nagłośnienia jest matryca audio ZONE 4 firmy APART Audio, dzięki której można dowolnie kierować dźwięk do różnych stref audio. Do sterowania instalacją wykorzystano serwer umożliwiający stworzenie wizualizacji na potrzeby sal. Do obsługi wizualizacji służą zaś tablety firmy Dell. Serwer wykorzystując różne sieci i standardy komunikacji zarządza urządzeniami audio i wideo pozwalając tym samym jedyn naciśnieciem przycisku na tablecie przygotować salę do prezentacji. Dopuszczalne konfiguracje to: Sala A, Sala B lub Sale Łączone.
   
  Sześciokondygnacyjny Fronton Office Center posiada ponad 5,5 tys. mkw. powierzchni biurowej z salami konferencyjnymi i zapleczem gastronomicznym. Do dyspozycji uczestników odbywających się wobiekcie konferencji pozostają podziemny garaż oraz wewnętrzny parking. Budynek jest przyjazny osobom niepełnosprawnym.
   
  źródło: www.esbs2.pl