Do końca 2015 r. w znajdującej się pod Rzeszowem miejscowości Jasionka powstanie nowy obiekt, w którym będą organizowane targi, kongresy i konferencje. 15 maja 2014 r. wmurowano akt erekcyjny pod jego budowę.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie w pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Kompleks będzie składał się z dwóch połączonych ze sobą budynków. W pierwszym znajdzie się część kongresowa z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek będzie przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową. W obiekcie swoje siedziby będą miały też instytucje i agendy międzynarodowe.

Łączna powierzchnia centrum wyniesie ponad 27,5 tys. mkw., a kubatura obiektu to ponad 203,7 tys. metrów sześciennych. Koszt inwestycji szacuje się na 135 mln złotych, z czego ponad 64 mln będzie pochodziło ze środków unijnych. Generalnym wykonawcą kompleksu będzie konsorcjum firm Best Construction i Karpat-Bud. Obiekt ma powstać do końca 2015 r.