Jeszcze w tym roku otworzy się największy w województwie podkarpackim obiekt konferencyjny. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe powstaje w Jasionce pod Rzeszowem. To ponad 27 tys. mkw. powierzchni wystawowo-konferencyjnej za ponad 135 mln zł.

Od grudnia 2013 roku w Jasionce pod Rzeszowem trwa budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Będzie to największy kompleks konferencyjno–wystawowy w tym regionie. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe położone jest w sąsiedztwie lotniska Rzeszów – Jasionka, na przecięciu autostrady A4 z m.in. budowaną drogą ekspresową S19 „Via Baltica”, która docelowo będzie łączyć kraje bałtyckie z południową częścią Europy. Inwestorem jest Województwo Podkarpackie, a wartość projektu to ponad 130 mln zł. Około połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Konferencje i kongresy w Rzeszowie

Łączna powierzchnia budynku to ponad 27 tys. mkw. Powstające Centrum będzie podzielone na część wystawienniczą i kongresową, które będą mogły funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń. Co więcej, część wystawiennicza to przestrzeń bez kolumn, a zatem będzie można ją podzielić na dowolną ilość sal. Jej powierzchnia to ponad 16 tys, mkw. Z kolei część kongresowa składa się z sali kongresowej na 860 osób, dwóch sal konferencyjnych o powierzchni około 300 mkw. i 360 mkw., zaplecza gastronomicznego w postaci restauracji i sali bankietowej oraz kondygnacji biurowej (II piętro). Planowany termin ukończenia budowy Centrum to 19 grudnia br.