Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdański Teatr Szekspirowski

Ogarna 101, 80-826 Gdańsk
www.teatrszekspirowski.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Gdański Teatr Szekspirowski

Uroczyste otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Data aktualności: 22-09-2014

 • Uroczyste otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - Gdański Teatr Szekspirowski
  19 września 2014 w Trójmieście miało miejsce otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - jednego z najnowocześniejszych teatrów w Europie.
   
  Uroczystość otwarcia obiektu uświetniły występy szermierzy z madryckiej szkoły Real Escuela Superior de Arte Dramático i artystów z Akrobatycznego Teatru Tańca Mira Art. Widzowie mieli okazję obejrzeć cały teatr, zaczynając swój spacer przy bramie dla scenografii, następnie maszerowali przez salę główną aż do holu, po czym opuszczali obiekt głównym wejściem.
   
  Gdański Teatr Szekspirowski to pierwszy od wielu lat teatr dramatyczny w Polsce wybudowany od podstaw. Nowoczesny budynek ma pełnić funkcję międzynarodowego centrum kultury i sztuki. Charakterystycznymi elementami jego konstrukcji są: otwierany dach, który umożliwia granie spektakli przy świetle dziennym, oraz mogąca pomieścić maksymalnie 600 widzów sala główna, która w zależności od potrzeb może być przekształcana w jedną z trzech scen - klasyczną Scenę Włoską, Scenę Elżbietańską oraz scenę centralną – Arenę. W gdańskim obiekcie znalazły się również: mieszcząca do 70 osób w ustawieniu teatralnym sala konferencyjna oraz restauracja dla 70 gości.
   
  Całkowity koszt budowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego to 95,5 mln złotych, z czego 51 mln stanowiła dotacja z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inwestycja otrzymała również dofinansowanie miasta Gdańsk i Samorządu Województwa Pomorskiego.