Zakończono kolejny etap inwestycji w Hali Stulecia. Organizatorzy spotkań zyskają teraz nową przestrzeń na konferencje i targi o łącznej powierzchni 1770 m kw.

Okres przestoju, gdy kolejne wydarzenia musiały z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 zostać przełożone na późniejsze terminy, w Hali Stulecia wykorzystano na przeprowadzenie prac remontowych. W marcu br. udało się sfinalizować kolejny etap modernizacji. Na poziomie -1, pod płytą główną, wyremontowano nieużytkowaną dotąd w celach konferencyjnych przestrzeń. 

Dzięki przeprowadzonej modernizacji oferta eventowa Hali Stulecia powiększyła się o 1770 m kw., na których znalazły się: przestrzeń targowo-konferencyjna o powierzchni 1200 m kw., mała sala wystawowa oraz foyer.

Hala Stulecia Wrocław sala konferencyjna

Przestrzeń na wydarzenia jest klimatyzowana, przeznaczona na wystawy, targi, duże kongresy lub bankiety. Wyposażenie audiowizualne pozostaje w gestii organizatora. Na tym samym poziomie wygospodarowano 800 m kw. magazynów, które można wykorzystać podczas organizacji eventów.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie inwestycji, który zakończył się jesienią 2019 r., wymieniono nawierzchnię w Sali Widowiskowej i rolety okienne oraz zainstalowano nowe, ruchome trybuny.