Pierwszy etap dużej inwestycji, która rozpoczęła się w marcu br. w Hali Stulecia, został ukończony. Remont objął wymianę nawierzchni w Sali Widowiskowej  na betonową, dzięki czemu nośność podłogi wzrosła z 500 kg/mkw. do 1500 kg/mkw. Umożliwia to organizację np. targów samochodowych  i motocyklowych czy targów kamienia, a więc wydarzeń, podczas których mają zostać wykorzystane elementy i obiekty o dużym tonażu.

Po zmianach do Sali Widowiskowej wjechać mogą podnośniki samojezdne o dużym wysięgu, co w efekcie pozwoli na montaż scenografii wszelkiego typu. Dzięki nowej, trwalszej podłodze poprawiła się też znacznie akustyka przestrzeni, zaburzana wcześniej przez poprzednią nawierzchnię.

W ramach modernizacji wymieniono 256 rolet okiennych na nowe z systemem zamykania typu "zip", co umożliwia obecnie całkowite zaciemnienie Sali Widowiskowej podczas imprez. Zainstalowano także nowe, ruchome trybuny w sektorach A, B oraz D, które można sprawnie przesuwać, składać i chować pod podłogą za pomocą wind technicznych. Do obsługi całej konstrukcji wystarczą maksymalnie 2 osoby.

Kolejna faza inwestycji obejmie poziom -1, pod stropem nowej podłogi żelbetonowej. Dostępne 2000 mkw. ma zostać docelowo wykorzystane na przestrzenie magazynowe oraz na przestrzenie wystawiennicze i konferencyjno-kongresowe. Powiększy to ofertę Hali Stulecia o dodatkowe sale na konferencje, kongresy i wernisaże. Zakończenie prac przewidziano na koniec listopada br.