Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń

Bema 79, 87-100 Toruń
http://hala-torun.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń

Toruńska hala widowiskowa zyskała umowę na dofinansowanie

Data aktualności: 03-04-2013

 • Toruńska hala widowiskowa zyskała umowę na dofinansowanie - Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń

  29 marca 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisano warunkową umowę przekazania 55 mln zł z funduszy UE na budowę sali widowiskowej w Toruniu. Ta jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji ma w sumie kosztować ok. 220 mln złotych.

   

   

   

   

   


  Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, projekt budowy sali koncertowej jest kluczowym przedsięwzięciem Regionalnego Programu Operacyjnego. Sala ma umożliwić między innymi wystawianie sztuk teatralnych, operowych i musicali, projekcje filmów oraz organizację kongresów i konferencji. - To nietypowa i wyjątkowo skomplikowana inwestycja, zwłaszcza ze względu na kwestie rozwiązań architektonicznych oraz powiązanie kilku funkcji w jednym obiekcie. Umowa o dofinansowanie projektu ma charakter warunkowy, gdyż ze względu na wartość inwestycji (powyżej 50 milionów euro) ostateczna zgoda na dofinansowanie będzie należeć do Komisji Europejskiej. Kolejnym warunkiem jest ukończenie i rozliczenie przedsięwzięcia do końca czerwca 2015 roku - zaznaczono w komunikacie przekazanym PAP.

  Przypomnijmy, że budowa sali - jednej z największych inwestycji w Toruniu, zaplanowanych z wykorzystaniem funduszy unijnych - zgodnie z pierwotnymi założeniami powinna być już od dawna zakończona. Spore opóźnienia spowodowało jednak już na starcie wyegzekwowanie od hiszpańskiego projektanta kompletnej i poprawnej dokumentacji budynku. Kolejny poślizg wymusiło niepowodzenie przetargu na wykonawcę sali, gdyż uczestnicy zaproponowali kwoty znacznie przewyższające wstępny kosztorys i możliwości budżetu miasta.

  Toruńska Hala Sportowo-Widowiskowa ma być uzupełnieniem istniejącego już na obrzeżach Starego Miasta kompleksu sportowego MOSiR. W wielofunkcyjnym obiekcie, mają znaleźć się: sala z widownią na 900 miejsc, ze sceną posiadającą kanał orkiestrowy, sala na 300 miejsc wraz ze sceną, a także pomieszczenia techniczne i socjalne, pozwalające na realizację dużych przedsięwzięć artystycznych. Ofertę placówki uzupełnią sale konferencyjne, restauracje, bary, kręgielnia oraz ośrodek odnowy biologicznej. W sąsiedztwie obiektu ma też powstać parking ze 185 stanowiskami. Budowla ma składać się z kilku modułów połączonych od góry szklanymi taflami wprowadzającymi do wnętrza światło. Przewidziano mechanizmy ścienne i stropowe, umożliwiające łączenie lub odgradzanie wnętrz. System podwójnych ścian budynku ma zapewnić oszczędność ciepła i dobrą izolację sali koncertowej od ulicznego hałasu. Autorami wyłonionego w międzynarodowym konkursie projektu sali są architekci z hiszpańskiej pracowni Menis Arquitectos, prowadzonej przez Fernando Menisa.

  źródło: PAP