Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń

Bema 79, 87-100 Toruń
http://hala-torun.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń

Wmurowano kamień węgielny pod salę widowiskowo-kongresową w Toruniu

Data aktualności: 30-10-2013

 • Wmurowano kamień węgielny pod salę widowiskowo-kongresową w Toruniu - Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń
  29 października 2013 r. w Toruniu miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sali widowiskowo-kongresowej. Nowoczesny obiekt z salą koncertową na 900 miejsc powstanie w 25 miesięcy i ma łącznie kosztować 225 mln złotych. Znaczną część tej kwoty miasto otrzyma z funduszy unijnych.
   
  Inwestycję zaliczono do kluczowych przedsięwzięć Regionalnego Programu Operacyjnego, w związku z czym Toruń otrzymał przyrzeczenie dofinansowania z funduszy unijnych w wysokości 55 mln zł. Umowa o dofinansowaniu sali widowiskowej ma charakter warunkowy - aby miasto otrzymało unijne dofinansowanie wykonawca musi ukończyć wszystkie prace i rozliczyć przedsięwzięcie do końca czerwca 2015 roku. 
   
  Budowa sali widowiskowej z opóźnieniem
   
  Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnymi założeniami budowa sali widowiskowo-kongresowej powinna być już zakończona. Opóźnienia na placu budowy spowodowało już na starcie wyegzekwowanie od hiszpańskiego projektanta kompletnej i poprawnej dokumentacji budynku. Kolejne opóźnienie wymusiło niepowodzenie pierwszego przetargu na wykonawcę sali widowiskowej, ponieważ uczestnicy zaproponowali kwoty znacznie przewyższające wstępny kosztorys i możliwości budżetu miasta. Ostatecznie pierwsze prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2013 r. Wykonawcy inwestycji - konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA (lider) i Acciona Infrastructuras SA (partner) do końca tegorocznego sezonu budowlanego planują osiągnąć poziom 0.
   
  Nowoczesny obiekt na konferencje i kongresy
   
  Projekt sali widowiskowej w Toruniu wybrano w 2008 roku w międzynarodowym konkursie. Spośród złożonych 22 koncepcji, międzynarodowe jury za najlepszy projekt uznało dzieło hiszpańskiej pracowni Menis Arquitectos, prowadzonej przez Fernando Menisa.W wielofunkcyjnym obiekcie znajdą się: sala widowiskowa z widownią na 900 miejsc, ze sceną posiadającą kanał orkiestrowy, sala na 300 miejsc, wraz ze sceną, a także pomieszczenia techniczne i socjalne, pozwalające na realizację dużych przedsięwzięć artystycznych. W sąsiedztwie ma powstać parking na 185 samochodów. Budowla ma składać się z kilku modułów, połączonych od góry szklanymi taflami, wprowadzającymi do wnętrza światło. Przewidziano mechanizmy ścienne i stropowe, umożliwiające łączenie lub odgradzanie wnętrz. System podwójnych ścian budynku ma zapewnić oszczędność ciepła i dobrą izolację sali koncertowej od ulicznego hałasu.