Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hala widowiskowo-sportowa w Lubinie

Odrodzenia 28B, 59-300 Lubin
www.rcslubin.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hala widowiskowo-sportowa w Lubinie

Skanska wybuduje nowoczesny obiekt na zawody, koncerty i targi

Data aktualności: 22-11-2012

 • Skanska wybuduje nowoczesny obiekt na zawody, koncerty i targi - Hala widowiskowo-sportowa w Lubinie

  Regionalne Centrum Sportowe rozstrzygnęło przetarg na wykonawcę lubińskiej hali widowiskowo-sportowej. Budowa obiektu ma ruszyć na początku wakacji, zaś sama hala zostanie oddana do użytku pod koniec 2013 roku.

   

   

   

   

     Pod koniec maja 2012 r. rada miasta Lubina podjęła decyzję o przekazaniu Regionalnemu Centrum Sportowemu blisko 3 mln złotych. Było to konieczne, ponieważ najniższa oferta przetargowa, którą złożyła szwedzka firma, opiewała na kwotę 53 mln złotych. RCS był w stanie wyłożyć na ten cel jedynie 50 mln złotych.

  W nowoczesnym obiekcie, który powstanie na terenie lubińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Odrodzenia, znajdzie się blisko 4 tys. miejsc siedzących. W hali znajdą się też cztery sale do gry w squasha oraz salę na treningi i rozgrzewki, która będzie mogła też służyć do organizowania nauki tańca czy zajęć karate. Dodatkowe przychody obiektu mają pochodzić z wynajmu siłowni lekkoatletycznej oraz biur. Hala będzie również wynajmowana na organizację koncertów, imprezy okolicznościowe, targi i wystawy oraz imprezy sportowe.

  Pod halą znadzie się parking podziemny z 110 miejscami dla samochodów, a obok jej ściany zachodniej - parking na 264 pojazdów, w tym 15 dla osób niepełnosprawnych. Przed głównym wejściem do budynku zaprojektowane zostało miejsce na scenę służącą do organizacji koncertów na otwartej przestrzeni. W głównym przejściu znajdzie się sklep, a na parterze - bufet, który zapewni przebywającym w nim osobom możliwość obejrzenia spotkania na ekranach monitorów.

  źródło: www.rcslubin.pl