Trwają prace na budowie Hanza Tower

Trwają prace na budowie Hanza Tower

Na przełomie czerwca i lipca 2014 r. firma J.W. Construction Holding uzyskała pozwolenie na wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu w Szczecinie, na którym ma stanąć Hanza Tower.

Jak informują przedstawiciele spółki, harmonogram prac budowlanych pozostaje bez zmian. Oznacza to, że w pierwszej kolejności będą prowadzone prace modernizacyjne przy dawnym budynku zakładów "Dana" przy Alei Wyzwolenia w Szczecinie, a wieżowiec powstanie w drugim etapie inwestycji.

Hanza Tower ma być obiektem, w którym znajdzie się kilka przestrzeni: konferencyjna, hotelowa, biurowa i handlowa. W skład pierwszej z nich wejdzie kilka sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 4,5 tys mkw. W budynku działać będą również lokale gastronomiczne - jedna z restauracji ma funkcjonować na najwyższym piętrze. Obiekt będzie miał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. 33 tys. mkw. zajmie jego powierzchnia użytkowa, a 14 tys. mkw. - parking z miejscami dla 400 samochodów. Hanza Tower zostanie wyposażona w nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne, systemy bezpieczeństwa i klimatyzację.

Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2015 roku.

Archiwum

2020

czerwiec

2014

sierpień

2012

listopad