27 grudnia 2013 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego kompleksu hotelowo-konferencyjno-sportowego w Arłamowie. Bazę konferencyjną obiektu stanowią 4 sale wielofunkcyjne o łącznej powierzchni 1487 mkw., mogące pomieścić łącznie do 1500 osób.

Czterogwiazdkowy Hotel Arłamów to na chwilę obecną nie tylko wyjątkowe miejsce do wypoczynku, ale także jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów konferencyjnych i kongresowych w Polsce. Łącznie obiekt jest w stanie przyjąć nawet 700 gości.

Największa przestrzeń na konferencje w Bieszczadach

Na potrzeby konferencji, szkoleń, wystaw, targów, prezentacji oraz innych eventów Hotel Arłamów oferuje 14 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. Możliwość podziału poszczególnych sal wraz z ich ustawieniem jest uzależniona od potrzeb ich użytkowników. Pomieszczenia konferencyjne znajdują się na parterze oraz pierwszym piętrze hotelu i są wyposażone m.in. w klimatyzację, ekran, flipchart oraz rzutnik multimedialny. Łącznie bazę konferencyjną Arłamowa stanowią 4 sale wielofunkcyjne o łącznej powierzchni 1487 mkw., z możliwością podziału na 10 sal konferencyjno-szkoleniowych o różnym układzie powierzchni, mogące pomieścić łącznie do 1500 osób. Duże wrażenie robi zwłaszcza przykryty szklanym dachem wewnętrzny dziedziniec-patio o powierzchni 2288 mkw., na którym moga odbywac się duże kongresy, targi, koncerty, wszelkiego rodzaju prezentacje i wystawy, a nawet pojedynki bokserskie. 

Hotel Arłamów dysponuje również dwiema halami wystawienniczo-targowymi o łącznej powierzchni ok. 2800 mkw. Dodatkowo, w jednym z obiektów kompleksu - tzw. Rezydencji - mieszczą się 3 różnej wielkości sale konferencyjno-szkoleniowe: 8-osobowy pokój spotkań, sala 20-osobowa oraz 100-osobowa. Wszystkie sale są klimatyzowane, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny oraz dostęp do internetu. Pomieszczenia sa też w pełni zautomatyzowane i posiadają możliwość sterowania  oświetleniem, nagłośnieniem, zaciemnieniem oraz prezentacjami z rzutników za pomocą jednego urządzenia.

Obszerny, własny teren wokół kompleksu hotelowego oraz niezwykle rozbudowana infrastruktura sportowo-rekreacyjna pozwalają na zorganizowanie na terenie Arłamowa niezapomnianych eventów oraz spotkań firmowych. Z myślą o organizatorach konferencji Hotel Arłamów oferuje specjalne pakiety konferencyjne uwzględniające ofertę SPA oraz rekreacyjną.

Wypoczynek w Arłamowie

Na zaplecze noclegowe Hotelu Arłamów składa się 213 pokoi, w tym 197 pokoi dwuosobowych (w tym pokoje przystosowane do pobytów osób niepełnosprawnych) oraz 16 apartamentów, w tym 2 apartamenty prezydenckie: jedno- oraz dwupoziomowy. Oba apartamenty prezydenckie wyposażone zostały w prywatne windy, które dowożą gości bezpośrednio z podziemnego garażu do pokoju. Na poziomie parteru, w części centralnej obiektu znajduje się recepcja z przestronnym lobby barem, a nad nimi, na poziomach +1 oraz +2, dwie restauracje. Na prawo od wejścia głównego zlokalizowane zostało skrzydło konferencyjne z salami konferencyjnymi na dwóch poziomach, zaś na lewo skrzydło mieszkalne z pokojami i apartamentami oraz 3-poziomowa strefa SPA Wellness. Wszystkie skrzydła hotelu otaczają, zwieńczony szklanym dachem, monumentalny wewnętrzny dziedziniec-patio. Na co dzień jest on przedłużeniem lobby baru ale wykorzystywany może być także do organizacji koncertów, prezentacji, targów i wszelkiego rodzaju eventów.

"Rezydencja" to dawny obiekt Urzędu Rady Ministrów, który został wybudowany w latach 60-tych XX wieku jako zamknięty i utajniony ośrodek rządowy. Z ośrodka korzystali jedynie przedstawiciele najwyższych władz PRL oraz ich goście. Bywali tutaj między innymi: przywódca Jugosławii Josip Broz Tito, belgijski król Baudouin I z żoną Fabiolą, prezydent Francji Valery Giscard d’Estaing, a także szachinszach Iranu Mohammad Reza Pahlawi z cesarzową Farah oraz brat cesarza książę Abdorez Pahlawi. W Arłamowie politykowano, biesiadowano i polowano. Podczas stanu wojennego (1982) Arłamów stał się miejscem internowania przewodniczącego „Solidarności”, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, późniejszego prezydenta RP - Lecha Wałęsy. Obecnie historyczny "Arłamów" po gruntownym remoncie i modernizacji otrzymał nazwę "Rezydencja" i jest ogólnie dostępny dla odwiedzających go gości. W jego skład, oprócz komfortowych pokoi i apartamentów, wchodzi restauracja a la carte, sala klubowa, bar oraz sala konferencyjna.

Kolejny wchodzący w skład kompleksu obiekt, Ośrodek Myśliwski "Trójca", położony jest w środkowej części Pogórza Przemyskiego, na skraju rozległej polany, na południowych stokach Góry Jaworów. Dawniej "Trójca" była częścią zamkniętego i pilnie strzeżonego rządowego ośrodka w Arłamowie, a potem samodzielnym Ośrodkiem Urzędu Rady Ministrów. Od września 2010 roku "Trójca" ponownie wejść w skład Arłamowa, ale już otwartego i dostępnego dla wszystkich. Bazą "Trójcy" są 4 drewniane wille zbudowane w latach 70-tych ubiegłego wieku przez najlepszych cieśli z Podhala. O ich kunszcie świadczą bogato rzeźbione wnętrza oraz, również rzeźbione, oryginalne meble w pokojach. Po włączeniu "Trójcy" do kompleksu Arłamowa, przeprowadzony został remont kapitalny oraz modernizacja całego ośrodka. Obiekt posiada 44 miejsca noclegowe w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz apartamentach. Wille „A", „B” i „C" są 8 osobowe, a willa „D" - 20-osobowa. We wszystkich pokojach zapewniono dostęp do internetu, a w każdej z willi znajdują się: przestronny hall z kominkiem, dobrze wyposażone zaplecze kuchenne, a także sauna i jacuzzi. Na terenie ośrodka znajdują się ponadto m.in.: siłownia, plac zabaw dla dzieci oraz dwa zadaszone miejsca do grillowania oraz stawy rybne z jeszcze jedną chatą grillową.

Jako jedyny obiekt tego typu w Polsce, Hotel Arłamów posiada własne lądowisko dla samolotów (oddalone od hotelu o 14 km - 1200 m asfaltowego pasa do lądowań + zaplecze) oraz heliport (600 m od hotelu).