W dzisiejszych czasach pracownik staje się nie tylko wykonawcą zadań, ale także kapitałem, inwestycją pracodawcy. Coraz częściej dokształcanie pracownika rozpatruje się w kategoriach zysku pracodawcy.

Jednak dobrze wyszkolony pracownik to nie wszystko, ważne są też inne kwestie miękkiego HR, czyli motywacja, satysfakcja z pracy, identyfikacja pracownika z firmą. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest organizacja szkoleń lub spotkań firmowych połączonych z możliwością odpoczynku i rekreacji.

Firmowe wyjazdy w wielu firmach stały się tradycją. Nic więc dziwnego, że na mapie Polski pojawiają się nowe obiekty oferujące nocleg i sale konferencyjne. Nie wszystkie jednak są w stanie zapewnić zaplecze rekreacyjne dające możliwość zorganizowania integracji. Pod tym względem spośród wielu obiektów wyróżnia się Dolina Charlotty Resort Spa.  Jest to miejsce wyjątkowe, łączące ze sobą cechy ośrodka konferencyjnego, SPA i miejsca do aktywnego wypoczynku.

Do dyspozycji gości obiekt posiada 90 pokoi  mogących  pomieścić 266 osoby. Wystrój wnętrz nawiązuje do bajkowego klimatu Doliny Charlotty. Prostota ręcznie robionych drewnianych mebli łączy się ze starą cegłą na ścianie i miękkimi tkaninami, tonacja wnętrz to kolory natury, które współgrają z klimatem otoczenia.

Cztery, w pełni wyposażone sale konferencyjne dają możliwość organizacji spotkań nawet do 550 osób. Dwie restauracje w Dolinie Charlotty: utrzymana w stylu dworskim restauracja w Dolina Charlotty Resort SPA oraz malownicza, położona na wodzie restauracja Gościniec Charlotty kuszą nie tylko wyjątkowa kuchnią, ale także niezwykłym klimatem. Samo już sielankowe otoczenie natury wprawia w odprężenie i pozwala w dobrym nastroju chłonąć wiedzę podczas szkolenia czy konferencji. Po wysiłku intelektualnym można zregenerować siły w bajkowym Spa. Do dyspozycji gości jest basen, cztery  różne sauny oraz dziewięć  gabinetów kosmetycznych i masażu.

Wyszkoleni merytorycznie i zrelaksowani w Spa pracownicy gotowi są do wspólnej integracji, która tak jak na przykład gry i zabawy zespołowe, uczy pracy w grupie, pozwala poznać swoje możliwości, predyspozycje oraz ograniczenia. Teren Doliny Charlotty jest doskonałym miejscem na taki aktywny rozwój osobisty. 80 hektarów bukowo-dębowego lasu, jezioro Zamełowskie, kwitnące łąki to teren dający wielkie możliwości firmom eventowym. Dolina Charlotty posiada również ciekawe atrakcje: Park Linowy, jazda konna, Zwierzyniec, pokazy sokolnicze, Wioska Mongolska, sprzęt wodny, wędkowanie, Nordic Walking. Wieczorem impreza firmowa, pozwalająca porzucić konwenanse i zbliżyć się pracownikom do siebie. Ciekawym pomysłem jest spotkanie w stylizowanym Rock Pubie z kręgielnią lub bankiet w największej Sali Magnoli. Dużą popularnością cieszą się imprezy tematyczne z występami zespołów lub wodzirejem.

Pracownik ze szkolenia zorganizowanego w Dolinie Charlotty wyjeżdża wzbogacony o efektywnie przyswojoną nową wiedzę i umiejętności, zrelaksowany i wypoczęty, oderwany od codziennych domowych obowiązków, wzbogacony o nowe przyjaźnie ze współpracownikami, a co najważniejsze dla pracodawcy pełen energii do dalszej, wzmożonej pracy. Szkolenia połączone z rozwojem sfery osobistej pracownika są dobrą metodą motywacyjną, wpływają na wzrost satysfakcji z pracy, zwiększają lojalność wobec firmy, dlatego warto z niej skorzystać już dziś.

źródło: www.dolinacharlotty.pl