Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel ELBLĄG

Stary Rynek 54-59, 82-300 Elbląg
hotelelblag.eu

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel ELBLĄG

Od listopada nowy hotel w Elblągu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Od listopada nowy hotel w Elblągu - Hotel ELBLĄG

  W listopadzie otwarty zostanie pierwszy w Elblągu hotel o standardzie czterech gwiazdek - Hotel Elbląg.

   

   

   

   

   

   

   


  Nowy hotel znajdować się będzie na elbląskiej starówce. Na potrzeby obiektu hotelowego odrestaurowane zostały zabytkowe kamienice, z których jedna nazywana niegdyś Domem Królewskim, pełniła funkcję kwatery pobytowej królów, książąt oraz biskupów.


  Bryła budynku ma się składać z dwóch skrzydeł oraz dziedzińca okrytego przeszklonym dachem. Zarówno architektura zewnętrzna jak i projekt wnętrz utrzymane zostaną w historycznym klimacie. Przykładem może być podłoga w holu przy recepcji, która ułożona zostanie z kamienia naturalnego.


  Do dyspozycji gości hotel odda 85 komfortowo wyposażonych pokoi, w tym 5 luksusowych apartamentów.
  Na potrzeby biznesu w hotelu przygotowywane jest profesjonalne zaplecze konferencyjne, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Na konferencje i szkolenia dostępne będą dwie sale wielofunkcyjne z możliwością łączenia i aranżacji według własnych potrzeb. Sale pomieszczą kolejno 50 i 100 osób.


  W hotelu znajdzie się również wielofunkcyjne centrum Wellness & Spa, basen, sauny, sala fitness oraz sala bilardowa. Kawiarnia i restauracja mieścić się będą na przeszklonym dziedzińcu. Hotel posiadać będzie także podziemny parking.


  Inwestorem nowego obiektu jest spółka Wiwaldi Junior. Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.


  Hotel Elbląg znalazł się w gronie obiektów, przeznaczonych dla UEFA Family.


  Hotel ma zostać oficjalnie otwarty 15 listopada bieżącego roku.  źródło: http://info.elblag.pl