W listopadzie otwarty zostanie pierwszy w Elblągu hotel o standardzie czterech gwiazdek - Hotel Elbląg.

Nowy hotel znajdować się będzie na elbląskiej starówce. Na potrzeby obiektu hotelowego odrestaurowane zostały zabytkowe kamienice, z których jedna nazywana niegdyś Domem Królewskim, pełniła funkcję kwatery pobytowej królów, książąt oraz biskupów.

Bryła budynku ma się składać z dwóch skrzydeł oraz dziedzińca okrytego przeszklonym dachem. Zarówno architektura zewnętrzna jak i projekt wnętrz utrzymane zostaną w historycznym klimacie. Przykładem może być podłoga w holu przy recepcji, która ułożona zostanie z kamienia naturalnego.

Do dyspozycji gości hotel odda 85 komfortowo wyposażonych pokoi, w tym 5 luksusowych apartamentów. Na potrzeby biznesu w hotelu przygotowywane jest profesjonalne zaplecze konferencyjne, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Na konferencje i szkolenia dostępne będą dwie sale wielofunkcyjne z możliwością łączenia i aranżacji według własnych potrzeb. Sale pomieszczą kolejno 50 i 100 osób.

W hotelu znajdzie się również wielofunkcyjne centrum Wellness Spa, basen, sauny, sala fitness oraz sala bilardowa. Kawiarnia i restauracja mieścić się będą na przeszklonym dziedzińcu. Hotel posiadać będzie także podziemny parking.

Inwestorem nowego obiektu jest spółka Wiwaldi Junior. Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Hotel Elbląg znalazł się w gronie obiektów, przeznaczonych dla UEFA Family.

Hotel ma zostać oficjalnie otwarty 15 listopada bieżącego roku.

źródło: http://info.elblag.pl