Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Esperanto Białystok

Legionowa 10, 15-281 Białystok
www.hotelesperanto.net

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Esperanto Białystok

Białostocki obiekt zyskał operatora części hotelowej i zaplecza na konferencje

Data aktualności: 22-11-2012

 • Białostocki obiekt zyskał operatora części hotelowej i zaplecza na konferencje - Hotel Esperanto Białystok

  Spółka HB Projekt będzie zarządzała częścią hotelowo-konferencyjną trzygwiazdkowego Hotelu Esperanto w Białymstoku.

   

   

   

   

   

     2 kwietnia 2012 r. firma podpisała umowę w tej sprawie z właścicielem obiektu - spółką Casablanca Catering. Przypomnijmy, że HB Projekt Sp. z o.o. jest właścicielem czterogwiazdkowego butikowego hotelu Branicki w Białymstoku.

  Hotel Esperanto będzie dysponował 34 pokojami i 2 apartamentami, restauracją, pubem, salami bankietowo-konferencyjnymi oraz podziemnym garażem. Oprócz hotelu w budynku przy ul. Legionowej w Białymstoku znajdzie się również centrum usługowo-biznesowe. Na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni ponad 1,5 tys. mkw. pojawią się biura oraz lokale przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Architektura budynku nawiązywać będzie do nieistniejącego już przedwojennego hotelu "Ritz", kontynuując tradycję wielkomiejskiej, reprezentacyjnej zabudowy Białegostoku. Nazwa hotelu to z kolei nawiązanie do uniwersalnego języka, którego autorem był urodzony i związany z Białymstokiem Ludwik Zamenhof.

  Otwarcie Hotelu Esperanto zaplanowano na trzeci kwartał 2012 roku.

     źródło: www.legionowa10.pl