Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Ferreus

Kopernika 6, 31-034 Kraków

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Ferreus

Rusza budowa pięciogwiazdkowego hotelu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Rusza budowa pięciogwiazdkowego hotelu - Hotel Ferreus

  W zabytkowej kamienicy przy ul. Kopernika w Krakowie pojawi się nowy, pięciogwiazdkowy obiekt. Mimo, że termin rozpoczęcia inwestycji nie został jeszcze ustalony, szacuje się, że budowa hotelu potrwa około dwóch lat.

   

   

   

   

   

   


  Na 6,3 tys, mkw. powierzchni użytkowej znajdzie się 71 pokoi dla gości. Wszystko wskazuje na to, że w hotelu pojawią się również restauracja oraz sale konferencyjne. Obiekt będzie również posiadał dwupoziomowy podziemny parking.

  Za projekt hotelu odpowiedzialna jest krakowska firma Autorskie Biuro Projektowe. Prace budowlane przewidują rozbiórkę istniejącej zabudowy i częściową jej przebudowę, realizację dwupoziomowego garażu podziemnego oraz zadaszenie wewnętrznych podwórek szklanym dachem.

  Inwestorem hotelu jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych firma Stalprodukt. Firma posiada już prawomocne pozwolenie na budowę, nie ustalono jednak konkretnego harmonogramu prac. Inwestor spodziewa się, że budowa hotelu potrwa około dwóch lat.

  źródło: www.konferencje.pl