Nowy hotel o standardzie czterech gwiazdek zasili bazę noclegową i konferencyjną województwa warmińsko-mazurskiego.

11 maja nastąpi oficjalne otwarcie Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Hotel znajdować się będzie na przedzamczu XIV wiecznego Zamku Biskupów Warmińskich, należącego do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Europie.

Nowoczesny kompleks hotelowo-konferencyjny o najwyższych światowych standardach oferować będzie gościom 125 komfortowo i nowocześnie urządzonych pokoi, w tym pokoje typu Junior Suite oraz 2 luksusowe apartamenty. Pokoje wyposażone będą m.in. w klimatyzację, internet oraz minibar. Hotel jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Hotel będzie również doskonale przygotowany pod kątem biznesowym. Na potrzeby kongresów, konferencji, szkoleń i różnego rodzaju spotkań biznesowych do dyspozycji hotel odda szeroką infrastrukturę usług konferencyjnych i innych usług dla biznesu. Zaplecze konferencyjne składać się będzie z klimatyzowanych sal różnej wielkości, mogących pomieścić w sumie 650 osób. Wszystkie sale wyposażone zostaną w  nowoczesny sprzęt multimedialny, niezbędny podczas organizacji konferencji.

Ponadto w hotelu znajdzie się SPA, basen w podziemiach przedzamcza oraz winiarnia. W Krasickim będzie także obserwatorium astronomiczne oraz biblioteka z czytelnią i kawiarnią, gdzie goście będą mogli zrelaksować się po ciężkim dniu. W restauracji natomiast serwowane będą dania inspirowane dawnymi obyczajami oraz historią lidzbarskiego zespołu zamkowego.  

źródło: na podstawie http://www.hotelkrasicki.pl