Od 1 listopada 2013 r. czterogwiazdkowy Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim może pochwalić się prestiżowym tytułem Best Luxury Historical Hotel, przyznanym w konkursie World Luxury Hotel Award 2013.

Hotel Krasicki jest jedynym polskim hotelem, który otrzymał tę prestiżową nagrodę, od momentu jej ustanowienia. Przedstawiciele międzynarodowej branży turystycznej oraz goście odwiedzający ten hotel konferencyjny w Lidzbarku Warmińskim docenili jego luksusowe wnętrza, łączące nowoczesny design i architekturę sprzed wieków oraz najwyższą jakość usług, które oferuje swoim gościom. 

Najlepszy spośród tysiąca hoteli

Hotel Krasicki rywalizował o tytuł Best Luxury Historical Hotel z ponad tysiącem innych obiektów - hotelami, grupami hotelowymi, resortami i ekskluzywnymi pensjonatami z całego świata. Zwycięzcy zostali wyłonieni w wieloetapowym głosowaniu. Międzynarodowe jury wyłoniło zwycięzców spośród obiektów, które w plebiscycie on-line trwającym od 24 czerwca do 26 lipca, otrzymały najwięcej głosów.

Statuetki wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Indigo Pearl Resort w Tajlandii - hotelu, który w ubiegłym roku wygrał plebiscyt World Luxury Hotel Award. Wzięli w niej udział przedstawiciele luksusowych hoteli, grup hotelowych i pensjonatów z całego świata. W imieniu Hotelu Krasicki prestiżową statuetkę odebrała Katarzyna Grabińska, dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży. - To dla nas niezwykły zaszczyt, że jako pierwsza polska marka hotelowa, zostaliśmy uhonorowani międzynarodową nagrodą dla najbardziej luksusowych obiektów, a nasz hotel docenili nie tylko najlepsi specjaliści z branży, ale również goście, którzy wspierali naszą kandydaturę – mówi Andrzej Dowgiałło, prezes Grupy Anders, do której należy Hotel Krasicki. - To wyróżnienie, a także liczba odwiedzających nas osób potwierdzają, że przeprowadzona przez nas rewitalizacja i adaptacja przedzamcza była strzałem w dziesiątkę. W ciągu dwóch i pół roku mieliśmy zaszczyt gościć ponad 36 tysięcy podróżnych z całego świata - dodaje.

Kolejna nagroda na koncie hotelu

Hotel Krasicki jako pierwsza polska marka hotelowa może pochwalić się wyróżnieniem World Luxury Hotel Award. Prestiżowe nagrody, przyznane już po raz siódmy, potwierdzają, że zwycięskie hotele oferują najwyższy standard jakości, obsługi klienta oraz troskę o komfortowy wypoczynek gości. To nie pierwsza nagroda otrzymana przez Hotel Krasicki. Jego wnętrza, nawiązujące stylistyką do pierwotnej estetyki obiektu, były wielokrotnie nagradzane przez międzynarodowe gremia. Architekturę Hotelu Krasicki doceniono między innymi w 2011 roku w konkursie International Hotel Award, w kategorii Best New Hotel Construction and Design.