Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski przyznał hotelowi Krasicki w Lidzbarku Warmińskim tytuł Produktu Warmia Mazury. Czterogwiazdkowy obiekt uzyskał to wyróżnienie dzięki ofercie biznesowej i konferencyjnej.

Hotel Krasicki został nagrodzony tytułem Produktu Warmia Mazury, co wyróżnia go jako miejsce promujące region w całej Polsce dzięki ofercie dla biznesu: „Hotel Krasicki Gości Biznes – unikalna oferta usług dla turystyki”. Znak jakości potwierdza, że obiekt jest tym produktem województwa warmińsko-mazurskiego, który można zaliczyć do flagowych.

Konferencje na Warmii

Hotel dysponuje ośmioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni niemal 600 mkw. Największa z sal, w wyniku połączenia trzech mniejszych, może pomieścić nawet 450 gości w ustawieniu teatralnym. Zaplecze noclegowe obiektu to 250 miejsc w 122 pokojach o zróżnicowanym standardzie. Co więcej, hotel oferuje usługi spa wellness oraz autorska kuchnię w restauracji hotelowej. Czterogiwazdkowiec mieści się w przedzamczu rezydencji Biskupów Warmińskich, uznawanej za najcenniejsze świadectwo historii Warmii i Mazur.

Certyfikat Produkt Warmia Mazury przyznawany jest wszystkim produktom wytwarzanym zgodnie z zasadami ochrony środowiska przez firmy mające swoją siedzibę w województwie warmińsko-mazurskim. Nagroda dotyczy firm w dziedzinach takich, jak produkty rzemieślnicze, przemysłowe, usługi turystyczne, gastronomiczne oraz medyczne, a także wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne. Celem kapituły przyznającej nagrodę jest identyfikacja produktów, usług oraz wydarzeń charakterystycznych dla Warmii i Mazur oraz wzmocnienie identyfikacji danego marki produktu z regionem.