Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Maraton Business & Sport

Sportowa 6, 64-500 Szamotuły
www.maraton.szamotuly.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Maraton Business & Sport

Rozbudują hotel o restaurację i salę konferencyjną

Data aktualności: 22-11-2012

 • Rozbudują hotel o restaurację i salę konferencyjną - Hotel Maraton Business & Sport
  Znamy już wykonawcę prac przy hotelu w Szamotułach, w ramach których w obiekcie pojawi się nowoczesne zaplecze konferencyjne i gastronomiczne. Inwestycja ma pozwolić na dostosowanie obiektów do potrzeb i oczekiwań osób korzystających z szamotulskiej bazy hotelowej i sportowej.
   
   
   
   
   
   
   
  Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach rozstrzygnął już przetarg na przebudowę i rozbudowę hotelu oraz sąsiadującej z nim hali sportowej „Wacław”. Wykonawcą prac, których koszt szacuje się na ponad 6,6 mln złotych, będzie poznańska firma Agrobex. Przypomnijmy, że miejskiej spółce udało się pozyskać bankowy kredyt preferencyjny w ramach projektu „Jessica” na realizację tego projektu w wysokości powyżej 6 mln zł - ZGK przyznano kwotę powyżej 1 mln 100 tys. złotych pomocy publicznej.
   
  Przebudowa wybudowanego w 1974 r. hotelu ma ruszyć w październiku 2012 r., a zakończenie prac zaplanowano na 15 kwietnia 2013 r. W maju obiekt miałby zostać oddany do użytku. W ramach inwestycji w budynku rozebrane zostaną ściany i stropy, wymieniony zostanie dach, zmianie ulegnie elewacja i otoczenie budynku, pojawi się nowa stolarka okienna i drzwiowa, a także nowe posadzki. W obecnym holu hali „Wacław” funkcjonować będą recepcja i restauracja. W hotelu pojawi się również nowoczesna sala konferencyjna wyposażona w profesjonalny sprzęt audiowizualny.
   
  Obecnie Hotel Maraton oferuje 28 miejsc noclegowych w 12 pokojach dwuosobowych i 4 pokojach jednoosobowych z łazienkami. Poprzedni remont obiektu miał miejsce w 1996 r.
   
  źródło: www.konferencje.pl