Warszawski hotel konferencyjny jest pierwszym obiektem w Grupie Hotelowej Orbis, w którym goście nie wychodząc z domu mogą wybrać się na wirtualny spacer po jego wnętrzach.

Business View to najnowsza usługa firmy Google oparta na tej samej technologii co Google Street View. Dzięki narzędziu, każdy z klientów, może obejrzeć hotel za pomocą interaktywnej 360-stopniowej wirtualnej wycieczki. Technologia ta, jako pierwsza zostanie wykorzystana w hotelach w większych miastach dla podniesienia ich konkurencyjności na rynku. Każdy z obiektów, po przygotowaniu Business View otrzyma 20 zdjęć w jakości HD oraz pełne szkolenie, jak zarządzać i korzystać z tego narzędzia. Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem Business View do kolejnych 3. hoteli w Polsce.

Hotel Mercure Warszawa Grand dysponuje siedmioma salami konferencyjnymi z naturalnym oświetleniem i dostępem do bezprzewodowego internetu. W pomieszczeniach mogą odbywac się imprezy z udziałem od 8 do 140 uczestników. Wszystkie sale posiadają dostęp do światła dziennego i są wyposażone w sprzęt najnowszej generacji.

Witrualny spacer w Mercure Warszawa Grand można odbyć pod tym adresem .