Kompleks hotelowo-konferencyjny w Mikołajkach rozbudowuje się. Powstanie most łączący dwa budynki hotelowe położone na półwyspie i wyspie. Szklany tunel będzie kosztował ponad 4 mln zł.

W najpopularniejszym kurorcie na Mazurach, w Mikołajkach, trwa budowa wielomilionowej inwestycji – rozbudowuje się luksusowy hotel Mikołajki. Obiekt funkcjonuje od jesieni 2013 roku. Składają się na niego dwa budynki - znajdująca się na Ptasiej Wyspie część noclegowo-wypoczynkowa oraz położona na półwyspie przy jeziorze Mikołajskim część konferencyjno-bankietowa. Od początku istnienia hotelu wiadomo było, że kiedyś będzie trzeba te dwie części ze sobą połączyć. I stało się to właśnie teraz. Ruszyła budowa szklanego ogrzewanego tunelu, za którego projekt odpowiedzialne jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą jest spółka Inpro z Gdańska. Koszt inwestycji szacowany jest na 4 mln złotych netto. Oddanie hotelowego „mostu” planowane jest na maj 2016 roku

Hotel Mikołajki Conference Spa oferuje trzy sale konferencyjne. Każda z nich pomieści 120 osób, a po ich połączeniu można tu zorganizować event nawet dla 460 gości. Pomieszczenia są wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. W części konferencyjnej hotelu znajduje się również restauracja Yachtowa, klub oraz pub. Z kolei w części hotelowej są pokoje i apartamenty, które łącznie dają miejsce dla 202 osób. 78 pokoi i 24 apartamenty urządzone są na poziomie aż pięciu gwiazdek, a z ich okien rozpościera się widok na otwartą wodę jeziora. Co więcej, w hotelu znajduje się również strefa spa z saunami, jacuzzi i basenem.