Po rozbudowie, która miała miejsce w 2013 r., poznański hotel planuje kolejne inwestycje. W ich efekcie w obiekcie pojawi się nowa sala konferencyjna oraz dodatkowe pokoje dla gości.

W listopadzie 2013 r. w hotelu oddano do użytku 8 nowych pokoi oraz salę konferencyjną o powierzchni 80 mkw., mogącą pomieścić 50 osób w ustawieniu teatralnym i 30 przy stole. W 2015 r. w budynku ma pojawić się kolejna sala konferencyjna. Zwiększeniu ulegnie też liczba pokoi dla gości.

Obecnie Hotel Royal dysponuje zapleczem konferencyjnym w postaci wspomnianej już sali konferencyjnej oraz mniejszej mieszczącej 20 osób w układzie teatralnym i 10 przy stole. Pomieszczenia mają dostęp do światła dziennego i zostały wyposażone w klimatyzację, nowoczesny sprzęt multimedialny, ekran i flipchart. Obsługa obiektu świadczy usługi cateringowe i organizuje przerwy kawowe.

W Hotelu Royal funkcjonują: bar, kawiarnia oraz sala śniadaniowa. Zaplecze noclegowe obiektu to 67 miejsc w 38 pokojach typu Standard, Superior, Deluxe oraz apartament.