Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

ibis Styles Wrocław Centrum

ul. Pl. Konstytucji 3 Maja nr 3, 50-083 Wrocław
http://www.ibis.com

Skontaktuj się z obiektem

Aleksandra Smolnicka Kierownik ds konferencji i bankietów +4871...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
ibis Styles Wrocław Centrum

Nowy hotel i centrum konferencyjne

Data aktualności: 07-06-2013

 • Nowy hotel i centrum konferencyjne - ibis Styles Wrocław Centrum

   

  Jest już szczegółowy plan zagospodarowania placu naprzeciw Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Wielofunkcyjny kompleks budynków będzie zawierał hotel, powierzchnię biurową, handlowo-usługową i konferencyjną.
   
   
   
   
   
   
  Plac po dawnym dworcu PKS we Wrocławiu przez blisko 20 lat straszył pustką. Już niedługo ma się to zmienić. Na początku czerwca 2013 r. poznaliśmy szczegóły planowanej w tym miejscu inwestycji. Powstanie tu 14-kondygnacyjny budynek, a w nim trzygwiazdkowy hotel, biura, centrum konferencyjne oraz przestrzeń handlowo-usługowa.
   
  Inwestycji podjęła się firma Wisher Enterprise.  Budynek wznoszony jest według projektu autorstwa architektów z Maćków Pracowni Projektowej. Całe przedsięwzięcie, dostosowane do potrzeb przyszłych użytkowników, ma  też na celu podniesienie standardu życia okolicznych mieszkańców i nawiązanie do historii Wrocławia. 
   
  Powstający obiekt zaprojektowano jako budynek o wysokim standardzie. Składać się będzie z dwóch segmentów: części wysokiej (54,65 metra) z 14 kondygnacjami użytkowymi mieszczącymi biura, oraz niższej, sześciokondygnacyjnej, z usługami i handlem, a także hotelem i centrum konferencyjnym. Dwupoziomowy parking na 184 miejsca znajdować się będzie w podziemiach obiektu, a wjazd i wyjazd zlokalizowane zostaną od strony ulicy Plac Konstytucji 3 Maja.
   
  Projekt przewiduje uruchomienie nowoczesnego trzygwiazdkowego hotelu. Zgodnie z zawartą umową franczyzy obiekt będzie działał pod marką ibis Styles i dołączy do Grupy Hotelowej Orbis w III kwartale 2014 roku. Na poziomie parteru oraz +1 znajdzie się publiczna część hotelowa, natomiast na wyższych piętrach do dyspozycji gości będą 133 pokoje. Na parterze działać będzie także restauracja o powierzchni ponad 330 mkw., a na piętrze – centrum konferencyjne, składające się z jednej dużej sali, którą można podzielić na trzy mniejsze, oraz siedmiu sal o mniejszym metrażu. Dzięki wewnętrznemu atrium pomieszczenia i korytarze wewnętrzne zyskają dodatkowe doświetlenie, a trójkątny dziedziniec zostanie udekorowany roślinnością rozwieszoną na linach.  
   
  Nowoczesny kompleks wielofunkcyjny nie ma jeszcze ostatecznej nazwy. Inwestor planuje rozpisać w tym celu konkurs wśród mieszkańców Wrocławia. Zwycięska propozycja odzwierciedlać powinna charakter obiektu i stać się wyrazistym wyznacznikiem budynku zarówno na rynku lokalnym, jak i światowym. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2014 roku. Jej koszt wyniesie 113 ml zł.