Nowy hotel w centrum Wrocławia, którego otwarcie zaplanowano na lato 2014 r., będzie mógł pochwalić się jedną z największych w tym mieście sal konferencyjnych. Łącznie w obiekcie znajdzie się osiem pomieszczeń przeznaczonych na konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe i warsztaty.

Trzygwiazdkowy hotel Ibis Styles Wrocław Centrum powstaje w ramach Silver Tower Center - kompleksu znajdującego się w miejscu dawnego dworca autobusowego w stolicy Dolnego Śląska. Obiekt składa się z dwóch segmentów - w wysokim, czternastokondygnacyjnym, znajdą się biura, a w niższym, sześciopiętrowym - wspomniany hotel, centrum konferencyjne, sklepy i restauracje.

Nowe sale na konferencje we Wrocławiu

Wiadomo już, że centrum konferencyjne hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum znajdzie się na pierwszym piętrze budynku. Jego największa sala - o powierzchni 450 mkw. - będzie miała możliwość podziału na trzy mniejsze pomieszczenia. W obiekcie pojawi się też siedem mniejszych sal konferencyjnych. Restauracja o powierzchni 330 mkw. będzie funkcjonowała na parterze. Na wyższych kondygnacjach budynku znajdą się 133 pokoje dla gości. Do dyspozycji uczestników odbywających się w hotelu wydarzeń zostanie też oddany dwupoziomowy podziemny parking z 184 miejscami postojowymi.

Inwestorem obiektu jest firma Wisher Enterprise, a za jego projekt odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.