Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

ICE Kraków Centrum Kongresowe

Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
www.icekrakow.pl

Skontaktuj się z obiektem

Ryszard Strojnowski New Business Manager 12 61...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
ICE Kraków Centrum Kongresowe

Za nami jedna piąta prac przy budowie centrum kongresowego na 3200 osób

Data aktualności: 20-02-2013

 • Za nami jedna piąta prac przy budowie centrum kongresowego na 3200 osób - ICE Kraków Centrum Kongresowe

  Na placu budowy krakowskiego obiektu, który ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2014 r., wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Istnieje realna szansa, że już jesienią 2013 r. znajdujący się przy Rondzie Grunwaldzkim budynek będzie gotowy w stanie surowym.

   

   

   

   

   


  W rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Anna Biziorek, kierownik projektu Centrum Kongresowe ICE, szacuje, że na chwilę obecną w obiekcie zostało łącznie wykonanych około 20 procent prac budowlanych. W budynku trwa montaż konstrukcji stalowych, a na podziemnych kondygnacjach montowane są pierwsze instalacje oraz prowadzone jest murowanie ścian. Prace wykończeniowe w obiekcie mają potrwać około 12 miesięcy.

  ICE Kraków Centrum Kongresowe to nowoczesny obiekt, w którym będzie można organizować wydarzenia z udziałem 3200 osób. W największym ze znajdujących się w obiekcie pomieszczeń - Sali Audytoryjnej z foyer - będzie można organizować nie tylko konferencje i kongresy z udziałem 2090 osób, lecz także róznorodne wydarzenia artystyczne. Druga pod względem wielkości sala - Sala Teatralna na 600 osób - zostanie wyposażona w składane trybuny, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie jej powierzchni. Z kolei Sala Kameralna to mogące pomieścić 300 osób pomieszczenie, które będzie miało możliwość podziału na dwa mniejsze, na 150 osób.

  Za projekt krakowskiego centrum kongresowego odpowiada pracownia Ingarden & Ewy we współpracy z firmą Arata Isozaki & Associates. Koszt budowy obiektu to 317 mln złotych, z czego 80 mln złotych stanowi dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

  Obiekt ma być oddany do użytku w drugiej połowie 2014 roku.

  źródło: Dziennik Polski