Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

InterContinental Warszawa

Emilii Plater 49, 00-125 Warszawa
http://www.warszawa.intercontinental.com/

Skontaktuj się z obiektem

Marcin Jaworski +4822...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
InterContinental Warszawa

Warimpex chce sprzedać udziały w warszawskim hotelu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Warimpex chce sprzedać udziały w warszawskim hotelu - InterContinental Warszawa

  Austriacka spółka nieruchomościowa ogłosiła zamiar sprzedaży 50 proc. udziału w Hotelu Intercontinental w Warszawie.
   

   

   

   

   

   

   


  Byłby to czwarty, po Hotelu Jan III Sobieski oraz będących w budowie wrocławskich hotelach Campanile i Premiere Classe obiekt, którego pozbywa się Warimpex. Założenia dotyczące transakcji sprzedaży zostały podpisane w poniedziałek, 23 kwietnia 2012 r. Zamknięcie procesu oczekiwane jest w 2012 roku. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, wartość planowanej sprzedaży przewyższa wartość bilansową, a transakcja będzie miała bardzo pozytywny wpływ na wynik i płynność spółki za rok 2012.
  Przypomnijmy, że w ciągu trzech kwartałów 2011 roku średnie obłożenie hotelu InterContinental wyniosło 77 proc. W analogicznym okresie 2010 roku było o 1 proc. wyższe i wynosiło 78 proc. W czasie trzech kwartałów 2011 roku średnia cena pokoju w euro wzrosła w ujęciu rocznym o ponad 10 proc.

  Pięciogwiazdkowy hotel InterContinental oferuje 326 pokoi gościnnych oraz 75 apartamentów mieszkalnych Residence Suites. Obiekt posiada 12 oświetlonych światłem dziennym, nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych znajdujących się na dwóch piętrach. W hotelu znajdują się również wysoka na 5 metrów sala balowa, która na życzenie użytkowników może zostać podzielona na cztery osobne sekcje, a także sala posiedzeń ze sprzętem telekonferencyjnym.

     źródło: www.warimpex.at