Kolejny etap prac na budowie obiektu ma rozpocząć się nie wcześniej niż 1 lutego 2014 roku. Zakończenie budowy centrum zaplanowano na 30 kwietnia 2015 roku.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Budimex, która w przetargu na budowę Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie złożyła ofertę za 89,7 mln złotych netto.

Najnowocześniejsze centrum konferencyjne w Lublinie

Mieszczące się przy Alejach Racławickich Lubelskie Centrum Konferencyjne to obiekt o powierzchni całkowitej ok. 12 850 mkw. i kubaturze ok. 48,800 m³. Obiekt będzie liczyć 6 kondygnacji nadziemnych, zaprojektowanych na planie rombu, z przeznaczeniem na powierzchnie biurowe, konferencyjne i wystawowe. W części podziemnej zlokalizowany będzie trzykondygnacyjny garaż oraz pomieszczenia techniczne. W części konferencyjnej budynku znajdzie się główna sala konferencyjna na 420 osób. Kolejna sala konferencyjna przewidziana została a ok. 210 osób, natomiast trzecia, ostatnia sala pomieści do 100 osób. W części wystawienniczej obiektu zaplanowano otwartą przestrzeń dla ok. 800 zwiedzających z możliwością usytuowania na dwóch kondygnacjach.