"W takim tempie powinny powstawać wszystkie inwestycje w Małopolsce” – tak dziennikarze podsumowali wizytę na placu budowy. Budowa nowej siedziby Targów w Krakowie rozpoczęła się niewiele ponad miesiąc temu, a już prawie gotowa jest konstrukcja. Jeszcze przed zimą obiekty mają być zadaszone, tak aby można było ruszyć z pracami wewnątrz.

- Prace na placu budowy Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków nabierają tempa. Codziennie odnotowujemy pojawienie się nowych elementów konstrukcji obiektu. Możemy ponownie potwierdzić informację, że od rozpoczęcia pierwszych prac przygotowawczych, aż po dziś dzień, udało nam się uniknąć opóźnień. Szczęśliwie z dnia na dzień obserwujemy postępy w budowie - informują przedstawiciele obiektu.

Tymczasem wszystkie pomieszczenia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Expo Kraków mają już swoje nazwy. Znane są również ich wymiary oraz położenie w obiekcie. Nazwy sal konferencyjnych i hal w obiekcie nawiązują do międzynarodowego charakteru EXPO Kraków, wskazując również na jego lokalizację. I tak, hala "Wisła" jest największą tego typu zakrytą halą w południowej Polsce. Istotny jest fakt, że nie dzielą jej żadne filary, co czyni wnętrze hali otwartą przestrzenią, adaptowalną w zależności od potrzeb organizatorów wydarzeń. Hala jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokie bramy wjazdowe pozwalają przetransportować ciężki sprzęt do wnętrza hali. Z kolei "Dunaj" to 4 tys. mkw otwartej przestrzeni, bez filarów, co pozwala na dowolną aranżację całej powierzchni. Nośność podłogi wynosi 40 kPa, natomiast wysokość pomieszczenia pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych. Istnieje możliwość wjazdu ciężkiego sprzętu do hali, a przestrzeń ekspozycyjna jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"Lwów" to druga co do wielkości, stała sala konferencyjna w EXPO Kraków, która sąsiaduje z trzema pokojami spotkań. Salę można dzielić na trzy mniejsze pomieszczenia. "Lwów" posiada kompleksowe wyposażenie konferencyjne oraz jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast "Budapeszt" to sala konferencyjna przystosowana do podziału na trzy niezależne moduły. Położona naprzeciw mniejszej z hal, sąsiaduje z jednym z pokojów spotkań. Pomieszczenie jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a wyposażenie sali jest dostosowane do wymagań organizatorów konferencji. Tymczasem "Praga" to najmniejsza z sal konferencyjnych Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków. Istnieje możliwość jej podziału na dwa niezależne pomieszczenia. Sala jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażenie sali "Praga" odpowiada wymogom organizatorów konferencji.

W Expo Kraków znajdują się również pokoje spotkań - eleganckie pomieszczenia przystosowane między innymi do odbywania rozmów biznesowych. Mogą również służyć jako garderoby bądź strefa Organizatora. Sąsiedztwo z dwiema salami konferencyjnymi i przestronnym lobby łączącym hale z zespołem pozostałych pomieszczeń Centrum, pozwala na wykorzystanie pokojów spotkań zgodnie z indywidualnymi potrzebami organizatorów wydarzeń.