Z placu budowy Expo Kraków, które ma zostać oddane do użytku wiosną 2014 r., usunięto już 30 tys. metrów sześciennych ziemi i wbudowano ponad 5 tys. ton kruszywa. Aktualnie stawiane są słupy podtrzymujące stropy budynku.

Jak informują przedstawiciele inwestora, podstawową zaletą nowoczesnego Centrum będzie jego wielofunkcyjność. Duża (13 tys. mkw.) i niczym nieograniczona przestrzeń (dwie hale o powierzchni 4 i 5 tys. mkw.) - umożliwi organizację wielu wydarzeń, nie tylko targów, konferencji i kongresów. Oprócz działalności właściciela i operatora hali – Targów w Krakowie obiekt będzie bowiem wynajmowany na koncerty, festiwale, spektakle teatralne, zawody sportowe, wystawy, prezentacje produktów oraz wszystkie inne wydarzenia, które dotychczas omijały Kraków z powodu braku odpowiedniej infrastruktury.

- Przez wiele lat Kraków był jednym z najważniejszych celów turystyki biznesowej w Polsce. Nasza inwestycja pozwoli rozwinąć ten trend oraz w pełni wykorzystać potencjał miasta. Nowa siedziba powstaje równocześnie z rozbudową lotniska Jana Pawła II oraz zaplecza hotelowego. Dzięki połączeniu tych inwestycji Kraków będzie w stanie sprostać organizacji największych międzynarodowych wydarzeń różnego typu – mówi Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Nowoczesny obiekt kongresowy w Krakowie

EXPO Kraków ma wpłynąć nie tylko na pozytywne zmiany w krajobrazie miasta, lecz również dać stolicy Małopolski nowe możliwości. Warto wspomnieć, że w dużych europejskich miastach, takich jak Madryt czy Wiedeń organizowanych jest ok. 150 kongresów rocznie. Dla porównania w Krakowie około 30. To pokazuje dystans, który dzięki nowemu Centrum ulegnie skróceniu. Nowoczesny obiekt ma zapewnić doskonałe warunki spotkań biznesowych nawet dla 4 tysięcy uczestników, którzy będą mieli dostęp do dużej powierzchni wystawienniczej oraz kilku mniejszych, klimatyzowanych sal, restauracji, przestronnego lobby, pojemnego parkingu. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą – firmą RE-Bau - obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2014 r.