Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Głogowska 14, 60-734 Poznań
pcc.mtp.pl

Skontaktuj się z obiektem

Małgorzata Ostańska-Janicka 61 86...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Najnowocześniejsza sala kongresowa w Polsce już otwarta

Data aktualności: 17-12-2012

 • Najnowocześniejsza sala kongresowa w Polsce już otwarta - Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

  W sobotę, 15 grudnia 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miało miejsce uroczyste otwarcie Sali Ziemi. Imprezę uświetnił koncert Macy Gray - jednej z największych amerykańskich gwiazd muzyki soul.
   

   

   

   

   

   


  Znajdująca się na ostatnim piętrze pawilonu nr 15 Sala Ziemi to największa z sal trzykondygnacyjnego Centrum Kongresowo-Konferencyjnego mieszczącego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pomieszczenie ma prawie 2 tys. mkw. W zależności od potrzeb sala może przybrać układ kinowy, amfiteatralny lub zostać podzielona na dwa pomieszczenia. Obiekt zbudowano z myślą o możliwości organizacji dużych kongresów i spotkań, ale także wydarzeń kulturalnych. - Dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer podglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki potrzebne do organizacji kongresów naukowych, spektakli, jak i koncertów symfonicznych - informuje Małgorzata Kolczyńska z Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak podkreślają przedstawiciele MTP, Poznań Congress Center o powierzchni 13 tys. mkw. posiada 38 sal konferencyjnych o regulowanej wielkości, przestrzenie VIP i jest dostosowany do organizacji wydarzeń dla 4 tys. osób. Modernizacja całego obiektu kosztowała ok. 50 mln złotych.

  Gości sobotniej uroczystości witały animacje, ożywiające fasadę targowego pawilonu nr 15. Imprezę poprowadził Marcin Prokop, a przemówienia z okazji otwarcia Sali Ziemi wygłosili prezes MTP Andrzej Byrt, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu Paweł Tamborski. Co ciekawe, na koncert Macy Gray nie były sprzedawane bilety - posłuchać jej na żywo mogły wyłącznie osoby, które otrzymały specjalne zaproszenia. Piosenkarka rozpoczęła występ od stosownego do tej okazji utworu "Greatest Show On Earth". Wykonała też covery "Here Comes The Rain Again" grupy Eurythmics i "Creep" Radiohead. Koncert zakończyła długą, rozbudowaną wersją swego największego hitu - "I Try". Nie był to jednak koniec imprezy - jej goście bawili się do późnej nocy przy kolejnych muzycznych przebojach.

  Jak informuje prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt, w 2012 r. firma wykazała 128 milionów złotych obrotu i 5 milionów złotych zysku, a odbywające się na jej terenie imprezy odwiedziło 495 tysięcy gości. Najbliższe plany MTP obejmują likwidację pawilonu 8A, do istniejącego kompleksu hal ma też zostać dobudowany nadziemny łącznik, którym będzie można dostać się do kongresowego pawilonu nr 15. Dzięki temu na terenie Targów będzie można organizować konferencje z udziałem do 10 tysięcy gości.

   

  źródło: www.mtp.pl