Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

MT Polska

Marsa 56c, 04-242 Warszawa
http://www.centrummtpolska.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
MT Polska

Specjalne atrakcje na TT Warsaw 2011

Data aktualności: 22-11-2012

 • Specjalne atrakcje na TT Warsaw 2011 - MT Polska

  Pokazy Indian Mexicas - potomków Azteków, występy grup tanecznych z Nepalu, Japonii, Słowacji obok przedstawiającego piękno polskiego folkloru Śląska, koncert jazzowy zespołu z Maroka oraz prezentacje Capoeiry odbędą się 24 września, trzeciego dnia XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2011. Na zwiedzających oprócz bogatego programu artystycznego czekają spotkania z podróżnikami m.in. żeglarką Martą Sziłajtis–Obiegło i reporterem Piotrem Kraśko, a także degustacje przysmaków z różnych stron świata i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Targi TT Warsaw organizowane są w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na trzeci dzień targów jest bezpłatny.

   

   

   


  - Targi turystyczne to doskonała okazja, aby nie tylko poznać szereg interesujących propozycji podróży do różnych stron świata, ale również spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Poprzez liczne pokazy na scenie i na stoiskach zwiedzający będą mogli poznać kulturę i tradycje różnych regionów i krajów. W tym roku po raz pierwszy umożliwiamy wszystkim bezpłatny wstęp w sobotę. Na ten dzień zaplanowaliśmy bowiem ciekawy program pełen koncertów, występów tanecznych i spotkań ze znanymi podróżnikami. Dzięki temu dzień spędzony na naszych targach będzie z pewnością wyjątkowo barwną i miłą odskocznią od codzienności - mówi Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

  Koncerty, pokazy, degustacje i konkursy

  W tym roku po raz pierwszy na TT Warsaw zaprezentuje się Japonia, która oprócz interesującej oferty turystycznej, przygotowała wspaniałe atrakcje. Odbędą się pokazy tańca japońskiego teatru No, a także spotkania na temat kultury japońskiej połączone z degustacją alkoholi japońskich (sake), prezentacją mangi, przymierzaniem kimon, pokazem mieczy samurajskich, kaligrafii japońskiej (shodo) oraz ceremonią parzenia herbaty szkoły Urasenke. Miłośników Ameryki zapewne zainteresuje pokaz grupy Teoilhuicatl, Indian Mexicas, potomków Azteków ze środkowego Meksyku. Grupa kultywuje tradycje swoich przodków poprzez stroje, tańce, ceremonie oraz rytualną grę w pelotę, czyli prehiszpańską piłkę. Nie zabraknie również pokazów Capoeiry, sztuki walki wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej w wykonaniu grupy FICAG. Z kolei taneczny klub GRIMMY ze Słowacji zaprezentuje barwny i dynamiczny program pt. World Dance Show, na który składają się choreografie w różnych tanecznych stylach świata od brazylijskiej samby, hawajskich rytmów, poprzez francuski Cac Can i hiszpańskie Paso Doble po tańce ludowe. Na targowej scenie będzie można zobaczyć także polski folklor w najlepszym wydaniu w wykonaniu zespołu Śląsk, a także pokaz narodowych tańców nepalskich. Zespół Chalaban z Maroka zagra zaś koncert jazzowy. Warto wspomnieć o stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej nawiązującym do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, na którym zwiedzający będą mogli obejrzeć filmy promocyjne i wziąć udział w konkursach o tematyce turystycznej i sportowej. TT Warsaw będą również okazją by zasmakować dań z różnych regionów, poznać zasady savoir vivre podpowiadających np. jak jeść trudne potrawy, a także wygrać nagrody w konkursach m.in. sprawdzających wiedzę na temat prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

  Świat okiem podróżników
  Na Targach TT Warsaw w sobotę odbędą się spotkania ze znanymi podróżnikami, organizowane we współpracy z National Geographic Polska. Opowiedzą oni o swoich przygodach i podzielą się wskazówkami, radami i spostrzeżeniami ułatwiającymi podróże i pozwalającymi zaoszczędzić pieniądze. Na TT Warsaw będzie gościć także Piotr Kraśko, znany reporter, który opowie o swoich wyprawach, obserwacjach, jak wygląda świat okiem reportera. Wystąpi wyjątkowa żeglarka, pełna pasji Marta Sziłajtis-Obiegło, która wyruszyła w samotny rejs dookoła świata. Uczestnikom zdradzi m.in. jak dostać się na morską wyprawę nie przepuszczając fortuny. Z kolei tzw. kultowi podróżnicy Asia i Edi Pyrkowie przybliżą egzotyczne zakątki świata i udzielą kilku zaskakujących wskazówek, jak sprytnie można oszczędzić pieniądze podczas najbardziej odległych wyjazdów. Łódzki podróżnik, Jarosław Fischbach, opowie natomiast jak zdobywał Amerykę Południową.

  Turystyczne oferty z kraju i ze świata

  Podczas TT Warsaw na zwiedzających czekać będzie ponad 600 wystawców z 50 krajów oferujących zarówno egzotyczne wycieczki do Namibii, RPA, dalekiej Japonii, Wietnamu, czy Peru po bardziej znane i lubiane wśród Polaków pobyty na urokliwych plażach Maroka, Egiptu. Nie zabraknie również odpoczynków w europejskich hotelach, pensjonatach, wellness&spa czy kurortach narciarskich. Wiele propozycji podczas targów będzie dostępnych w promocyjnych cenach. Na stoiskach znajdą się oferty touroperatorów, organizatorów turystyki biznesowej, przewoźników i ubezpieczycieli. Obecne będą  narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, oraz branżowe izby i stowarzyszenia.

  Bezpłatny wstęp

  Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 22-24 września. Pierwszy dzień przeznaczony będzie dla branży, natomiast klienci indywidualni mogą zwiedzać targi 23 i 24 września. Przedstawiciele branży mogą bezpłatnie uczestniczyć w TT Warsaw po zarejestrowaniu się on-line na www.ttwarsaw.pl/rejestracja. W drugim dniu również bez opłat będą mogli wejść posiadacze biletów na TT Warsaw rozdawanych podczas tegorocznej edycji Targów Lato. W sobotę, 24 września, wstęp wolny będzie obowiązywał wszystkich miłośników turystyki. Tego dnia POT przygotował również specjalny transport autokarowy, kursujący od Centrum Warszawy przy ul. E. Plater do centrum MT Polska i z powrotem. Rozdawane tam będą materiały promocyjne, wyświetlane filmy i przeprowadzane konkursy  z nagrodami.

  ***
  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Grupuje największą liczbę krajów, które zazwyczaj wystawiają się na stoiskach narodowych, a także stanowi bardzo ważną platformę dla promocji oferty turystycznej polskich miast i regionów wśród kontrahentów z kraju i zagranicy. Dzięki kompleksowości oferty wystawianej na targach TT Warsaw prezentuje wszechstronny katalog pomysłów i rozwiązań wpisujących się w najnowsze trendy turystyczne, na bazie których firmy turystyczne mogą stworzyć kompletną ofertę turystyczną i rozwijać swój biznes.

  Uczestnikami TT Warsaw są touroperatorzy, obiekty noclegowe (hotelowe, sanatoryjne, wellness&spa i pensjonaty), przewoźnicy (lotniczy, kolejowi, promowi i autokarowi), narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, organizatorzy turystyki biznesowej, a także turystyczne portale internetowe, branżowe izby i stowarzyszenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa turystyczne. TT Warsaw zapewnia im warunki do efektywnego zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń. Targi stanowią także doskonałe miejsce promocji ofert  turystycznych z całego świata, w szczególności w okresie jesienno-zimowym wśród mieszkańców Warszawy.

  TT Warsaw organizowane są od 1993 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

   


  źródło:  www.ttwarsaw.pl