Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

MT Polska

Marsa 56c, 04-242 Warszawa
http://www.centrummtpolska.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
MT Polska

XIX edycja Targów TT Warsaw 2011 zakończona sukcesem

Data aktualności: 22-11-2012

 • XIX edycja Targów TT Warsaw 2011 zakończona sukcesem - MT Polska

  Ponad 22 tys. zwiedzających zgromadziły XIX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które odbyły się w dniach 22-24 września w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Aż 12 tys. osób stanowili przedstawiciele branży turystycznej z Polski i zagranicy. Przez trzy dni targom towarzyszyły liczne konferencje, szkolenia i warsztaty prowadzone przez ekspertów. W tym roku wstęp w sobotę był bezpłatny i tego dnia zanotowano największą liczbę zwiedzających – blisko 10 tys. osób, którym czas dodatkowo umilały atrakcje, konkursy, degustacje, występy artystyczne i spotkania z podróżnikami. Na targach znalazły się propozycje turystyczne z 62 krajów świata zaprezentowane przez 650 wystawców.

      - Tegoroczna edycja targów TT Warsaw była prawdziwym świętem turystyki. Do stolicy przyjechali przedstawiciele branży z całego świata, by nawiązać międzynarodowe kontakty biznesowe i mieli ku temu wymarzone warunki. Wystawcy w niezwykle barwny i urozmaicony sposób prezentowali walory turystyczne swoich krajów, co spotykało się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, zarówno branżowych, jak i indywidualnych. Trzy dni TT Warsaw były też świetną okazją dla polskich miast i regionów, by przedstawić swoje atrakcje światowej branży turystycznej, co ma szczególne znaczenie w okresie Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej i przed zbliżającymi się rozgrywkami EURO 2012. Zainteresowanie naszym krajem było bardzo duże i jestem przekonana, że przyniesie to wymierne efekty - mówi Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

  Cały świat spotkał się na TT Warsaw

  Zwiedzający TT Warsaw 2011 mogli poznać oferty turystyczne z różnych stron świata. Z fascynujących Indii w ciągu kilku chwil przenosili się do pięknej Japonii, poznawali uroki plaż Dominikany czy zlokalizowane na pustyni atrakcje Egiptu. Ze względu na zbliżający się sezon zimowy, wiele osób było zainteresowanych europejskimi kurortami i stacjami narciarskimi. Swoje oferty turystyczne na TT Warsaw prezentowały 62 kraje, z tego aż 36 na stoiskach narodowych. Były to: Albania, Algieria, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czechy, Dominikana, Egipt, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indie, Irlandia, Izrael, Jamajka, Japonia, Jordania, Kenia, Litwa, Łotwa, Malezja, Malta, Maroko, Meksyk, Namibia, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rumunia, Słowacja, Tajlandia, Tunezja, Węgry i Włochy.

  Tegorocznym krajem partnerskim TT Warsaw było Maroko, którego stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających.  - Decyzja, by zostać krajem partnerskim Targów TT Warsaw, była bardzo dobra. To były niezwykle udane targi, odbyliśmy wiele owocnych spotkań i stworzyliśmy znakomite plany na przyszłość wspólnie z naszymi partnerami – touroperatorami. TT Warsaw było również doskonałą okazją do zaprezentowania różnorodności Maroka i jego wspaniałych propozycji dla polskich turystów – powiedział podsumowując targi Fouad Hajoui, Dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki.

  Targi TT Warsaw były też okazją do poznania wielu odległych i egzotycznych zakątków, jak chociażby w Afryce Południowej. Na stoisku RPA można było porozmawiać na temat możliwości uprawiania sportów ekstremalnych, zwiedzania kopalni złota, diamentów czy pięknych parków narodowych. - W tym roku mamy więcej współwystawców, którzy przyjechali specjalnie z Południowej Afryki (…) Przyjeżdżają bardzo chętnie, bo widzą, że tu jest potencjał, że można znaleźć klienta, że jest to miejsce, gdzie Polacy szukają kontaktów, zwłaszcza w kierunkach egzotycznych jak Południowa Afryka – podkreślił Janek Królak z Ambasady Południowej Afryki.

  W tym roku bardzo barwnie prezentowały się polskie regiony i miasta, które zapraszały do zwiedzania i informowały o różnorodnych możliwościach spędzenia wolnego czasu. - Jest wyraźne zainteresowanie stoiskiem Warszawy osób z bardzo egzotycznych państw, co nas ogromnie cieszy i jest dla nas bardzo inspirujące. 70-metrowe stoisko Warszawy usytuowane w centrum pawilonu zwróciło uwagę. W sposób szczególny przygotowaliśmy się, aby wszystkich, którzy są na targach, zarazić pozostaniem w Warszawie do niedzieli, czyli głównie promujemy turystykę weekendową i wielkie wydarzenia kulturalne - powiedziała Barbara Tekieli, Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. 

  Na targach obecne były pensjonaty, sanatoria, hotele, Wellness & SPA. Kompleksowe oferty przedstawili przewoźnicy, touroperatorzy, organizatorzy turystyki biznesowej i ubezpieczyciele. Wiele propozycji wyjazdów dostępnych było w promocyjnych cenach przygotowanych specjalnie na Targi TT Warsaw 2011.

  Edukacja branży turystycznej
  Podczas TT Warsaw 2011 wielu przedstawicieli branży turystycznej wzięło udział w prowadzonych przez ekspertów konferencjach i szkoleniach. Uczestnicy zgłębiali wiedzę z zakresu incentive travel, promocji w Internecie, skutecznych technik sprzedaży czy nowych trendów w turystyce, jak questing. Na targach premierę miał raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce za rok 2010 ” przygotowany przez Poland Convention Bureau i Polską Organizację Turystyczną. Z kolei Polska Izba Turystyki organizowała stoliki eksperckie, przy których dyżurowali przedstawiciele ważnych dla branży organizacji, m.in. Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Zarządu Głównego i Stołecznego ZAIKS-u, zagranicznych POIT-ów i towarzystw ubezpieczeniowych. Ponadto podczas TT Warsaw można było wziąć udział w workshopach zorganizowanych przez Japonię i Dominikanę, licznych konferencjach prasowych i prezentacjach nowych produktów i rozwiązań w turystyce.


  Znamienici goście i patronaty

  W XIX Targach TT Warsaw uczestniczyło także ponad 300 VIP-ów, wśród gości znaleźli się ambasadorowie i przedstawiciele polskich władz państwowych, organizacji branżowych i czołowych instytucji państwowych. Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją objęli Minister Sportu i Turystyki - Adam Giersz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerami merytorycznymi targów były Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2011 organizowane były również we współpracy merytorycznej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.

  Jubileuszowa edycja TT Warsaw 2012
  Kolejna edycja Targów TT Warsaw odbędzie się w dniach 27-29 września 2012 roku. Będzie to jubileuszowa odsłona świętująca 20-lecie TT Warsaw, podczas której nie zabraknie specjalnych atrakcji. – Choć dopiero zakończyliśmy tegoroczne targi, to już pracujemy nad kolejną wyjątkową edycją TT Warsaw, na którą już teraz wszystkich serdecznie zapraszam – dodaje Urszula Potęga.
   

   

  źródło: www.ttwarsaw.pl