Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

MT Polska

Marsa 56c, 04-242 Warszawa
http://www.centrummtpolska.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
MT Polska

Ruszają Targi TT Warsaw 2013!

Data aktualności: 28-11-2013

 • Ruszają Targi TT Warsaw 2013! - MT Polska
  Już dziś w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska rozpoczynają się XXI Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Na trwającej trzy dni imprezie (28-30 listopada 2013 r.) swoją ofertę dla branży spotkań zaprezentują hotele, obiekty konferencyjne i kongresowe.
   
  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw stanowią ważne wydarzenie, podczas którego kształtuje się turystyka jako dziedzina gospodarki. Impreza ta jest skierowana zarówno do środowiska branżowego, jak i do klientów indywidualnych. – To wydarzenie, w czasie którego przedstawiciele różnych krajów mogą realnie wpływać na wizerunek swoich państw w Polsce. To tutaj spotykają się z potencjalnymi partnerami, promują swoje kraje, a także wspierają swoich wystawców - mówi Urszula Potęga, Prezes MT Targi Polska.
   
  Opowiedzą o organizacji kongresów
   
  Jedną z nowości podczas tegorocznych targów jest wyodrębniony sektor turystyki kongresowej. Już dziś odbędzie się seminarium edukacyjno-konsultacyjne Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce pt. „Architektura Kongresu”, podczas którego prelegenci omówią mechanizmy pozyskiwania i organizacji kongresów, na co zwrócić uwagę przy ich konstruowaniu oraz jakie nowoczesne rozwiązania warto wykorzystywać. Zainteresowani tą tematyką będą mogli również zapoznać się z ofertą wystawców - na TT Warsaw wiele hoteli i ośrodków konferencyjnych będzie miało swoje stoiska, a ich przedstawiciele udzielą informacji o świadczonych przez obiekty usługach w turystyce.  
   
  Konferencja o Incentive travel
   
  Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas tegorocznej edycji TT Warsaw będzie organizowana przez Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel konferencja pt. „Nowe Technologie w Incentive Travel”, podczas której omówi możliwości wykorzystania dostępnych narzędzi. Z kolei Polska Organizacja Turystyczna zaprezentuje efekty projektu „Promujmy Polskę Razem”, a przedstawiciele MobileMS wskażą jak wykorzystywać technologie mobilne do promocji i rozwoju polskich miast i regionów.
   
  Podczas targów prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki na podstawie danych zagregowanych przez system rezerwacyjny MerlinX podsumuje rok turystyczny 2012/13. Po raz pierwszy zostaną też ogłoszone wyniki konkursu dla wystawców „Nowe Technologie w Turystyce”. Nagrody zostaną wręczone laureatom w dwóch kategoriach: najlepsza turystyczna strona internetowa oraz najbardziej innowacyjne wykorzystanie technologii w aplikacjach użytkowych dla branży turystycznej.   
   
  Mnóstwo golfowych eventów
   
  Podczas tegorocznej edycji targów będzie promowana również aktywna turystyka. W dwóch wydzielonych sektorach odbywać się będą eventy gromadzące wystawców w poszczególnych kategoriach i skupiające atrakcje, w których będą mogli wziąć udział uczestnicy i zwiedzający targi. Po raz pierwszy w historii imprezy odbędzie się Event Golfowy, a wystawcy polscy i zagraniczni przedstawią swoją ofertę związaną z uprawianiem tej dyscypliny. Obecne będą ośrodki i pola golfowe. Dodatkowo na powierzchni 400 mkw. zostanie ustawiony symulator gry w golfa dla dorosłych i dla dzieci. Znajdzie się tam też mini sklep z artykułami do gry w golfa, prezentowane będą tematyczne zdjęcia.
   
  W targach TT Warsaw weźmie udział Maria Bednarczyk wraz z uczestnikami akcji „Golfem w Raka”, która wspiera osoby zmagające się z chorobą nowotworową. W trakcie targów zostanie również zorganizowana akcja charytatywna. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz i miłośnik golfa, Wojciech Pijanowski, a do udziału w nim zostali zaproszeni tak znani goście jak Andrzej Strzelecki, Andrzej Person, Tadeusz Drozda, Mateusz Kusznierewicz, Andrzej Iwan, Jerzy Dudek czy Mariusz Czerkawski. Przez trzy dni targów odbywać się będą rozgrywki golfowe, w których udział mogą wziąć zwiedzający. W konkursach przewidziane są nagrody, w tym pobyty tygodniowe w Chorwacji, weekendowe na Malcie, w Wilnie, w Polsce, vouchery hotelowe, bilety lotnicze czy walizki. 
   
  Wiele zimowych atrakcji
   
  Równolegle z golfowymi wydarzeniami odbędzie się Event Zimowy, podczas którego swoją ofertę zaprezentują touroperatorzy, szkoły i stacje narciarskie oraz przedstawiciele górskich miast. Zwiedzającym udostępniony zostanie również symulator jazdy na nartach i snowboardzie, na którym będzie można uczyć się jazdy na nartach pod opieką instruktorów. W kuchni zorganizowanej na miejscu będą serwowane przysmaki dla narciarzy, a na najmłodszych będzie oczekiwał Święty Mikołaj, Śnieżynka i Miś Polarny. Będzie też można napisać list do Świętego Mikołaja i kolorowo pomalować buzię. W trakcie trwania Eventu Zimowego również nie zabraknie konkursów, a każdego dnia na zwycięzców czekać będą nagrody. Warto powalczyć np. o weekendowy pobyt w Gruzji, bilety na prom do Szwecji, bilety lotnicze, walizki lub tygodniowy wypoczynek w Bibione.
   
  Tunezja krajem partnerskim targów
   
  Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów TT Warsaw jest Tunezja, która będzie promować na imprezie swą bogatą ofertę turystyczną. Na stoisku narodowym tego kraju będzie można poznać jego atuty, które sprawiają, że jest on tak popularnym miejscem wakacyjnym. Wymienić można choćby piaszczyste plaże, zabytki, muzea, rezerwaty przyrody czy pola golfowe. Prezentowane będą również elementy kultury Tunezji, takie jak: muzyka, taniec, tkalnictwo czy  malowanie henną.  Drugi dzień targów odbędzie się zaś pod znakiem nowych technologii w turystyce, które ułatwiają dostęp do informacji, wpływają na zwiększenie efektywności pracy oraz oferują narzędzia niezbędne do prowadzenia nowoczesnego biznesu. 
   
  Podróże małe i duże
   
  TT Warsaw to również okazja do tego, by osoby, które planują wyjazd w okresie świątecznym lub na ferie, znalazły ciekawą ofertę. Podczas imprezy biura podróży zaprezentują swoje nowe katalogi z ofertą na sezon letni 2014. Ci, którzy lubią planować wakacje z dużym wyprzedzeniem będą mogli wybrać cel podróży i zakupić wczasy, a zwolennicy samodzielnego podróżowania będą mogli z kolei poszukać inspiracji do podróży i skorzystać z informacji, których udzielą wystawcy. 
   
  W sobotę na targach odbędą się spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy podzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z podróży, podczas których przemierzają bliskie i dalekie zakątki Ziemi. Gośćmi imprezy będą Michał Zieliński, Michał Kowalski oraz Łukasz Czeczumski, którzy opowiedzą o wspólnej podróży po dzikiej dżungli na południu Panamy. Z kolei Anna i Krzysztof Kobusowie będą przekonywać, że podróżowanie z małymi dziećmi może być inspirujące i sprzyja umacnianiu więzi rodzinnych, a Beata Pawlikowska, znana podróżniczka, pisarka i fotografka, pojawi się na TT Warsaw, aby opowiedzieć o swoich podróżniczych przygodach. Poradzi także jak przygotować się do wyjazdów.
   
  Wystawcy z całego świata
   
  Wśród grona tegorocznych wystawców TT Warsaw obecną będą przedstawicielstwa narodowe, organizacje turystyczne oraz touroperatorzy z różnych części świata. Łącznie będzie obecnych 48 krajów: Albania, Algieria, Armenia, Australia, Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dania, Dominikana, Egipt, Ekwador, Finlandia, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indie, Iran, Irlandia, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Malta, Maroko, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Palestyna, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, Wenezuela, Węgry, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. 23 z nich reprezentowane będą na stoiskach narodowych. Poza tym przedstawiciele Algierii, Dominikany, Egiptu, Palestyny oraz liczna grupa przedsiębiorców z Sardynii zorganizują swoje konferencje prasowe. 
   
  Tradycyjnie na targach zagoszczą polskie regiony, miejscowości turystyczne oraz biura podróży. Będą oni zapraszać do odwiedzenia położonych w różnych częściach kraju hoteli i ośrodków. Nie zabraknie też oferty dla miłośników żeglarstwa, gdyż na targach zaprezentują się szlaki żeglarskie i przystanie. Z kolei zainteresowani zimowymi dyscyplinami będą mogli skorzystać z ofert szkół i stacji narciarskich. Na TT Warsaw będą także przedstawiciele ośrodków SPA, atrakcji turystycznych, przewoźników i firm oferujących nowe technologie dla turystyki. Warto zatem odwiedzić targi, aby zapoznać się z tym, co przygotowali wystawcy, ponieważ na wielu stoiskach planowane są dodatkowe atrakcje oraz losowanie nagród. 
   
  Informacje praktyczne
   
  Wszystkie osoby zwiedzające targi TT Warsaw obowiązuje rejestracja. Bezpłatny wstęp gwarantowany jest dla odwiedzających zarejestrowanych online, posiadaczy zaproszeń i dzieci do lat 7. Na bezpłatny wstęp mogą też liczyć czytelnicy "Wiadomości Sąsiedzkich" oraz - z okazji Andrzejek - wszyscy Andrzeje. 
   
  Warszawskie Targi odbywają się pod Patronatem Honorowym Cezarego Grabarczyka, Wicemarszałka Sejmu; Janusza Piechocińskiego, Ministra Gospodarki i Wiceprezesa Rady Ministrów; Ministra Sportu i Turystyki oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydenta m.st. Warszawy. W zakresie współpracy merytorycznej targi TT Warsaw wspierają: Polska Organizacja Turystyczna, Polska Izba Turystyki, Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, Polski Związek Organizatorów Turystyki, Polski Związek Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, Warszawska Izba Turystyki oraz Warszawska Organizacja Turystyczna.
   
  Więcej informacji o targach TT Warsaw można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pl oraz fanpage’u www.facebook.com/Urlopowicze.