W obiekcie zmodernizowano strefę powitalną, zadbano również o nowe zaplecze fitness, z którego mogą korzystać również uczestnicy odbywających się w hotelu konferencji.

W czerwcu 2013 r. Novotel Katowice Centrum zaprezentował swoje nowewnętrza. Do dyspozycji gości przygotowano salę „BodyMind” do treningów indywidualnych, w strefie fitness zainstalowano sprzęt do ćwiczeń cardio.

Ponadto w obiekcie zmodernizowano strefę powitalną, nadając jej nowy wygląd. Wewnątrz dominują drewniane elementy w połączeniu z kolorami białym i błękitnym. Dla gości przygotowano również specjalne menu, w którym znajdują się dietetyczne i orzeźwiające napoje m.in. drink Virgin Mohito, soki ze świeżych owoców lub warzyw.

Projekt In Balance by Novotel Wellness, został przygotowany na potrzeby osób, które podczas podróży zwracają uwagę, czy hotel ma odpowiednie miejsce do ćwiczeń oraz czy w menu mogą znaleźć zdrowe i dietetyczne posiłki. Jego główną koncepcją jest również dostarczenie gościom miejsca, w którym będą mogli zrelaksować się lub wypocząć po pracy. In Balance by Novotel Wellness czynne jest codziennie od 7 do 22.