W hotelu znajdującym się w stolicy Górnego Śląska trwają prace remontowe. Aktualnie w obiekcie modernizowane są pokoje oraz centrum konferencyjne.

Proces zmian w hotelu Novotel Katowice Centrum rozpoczął się w 2012 roku. Podczas pierwszej fazy modernizację przeszły lobby oraz recepcja. W tej chwili w obiekcie trwa renowacja 80 pokoi oraz centrum konferencyjnego.

Sale konferencyjne i wnętrza w stonowanych kolorach

Charakterystycznym elementem nowych wnętrz będzie nowa kolorystyka, utrzymana w odcieniach błękitu, bieli i czerni. Ponadto bar i restauracja zostaną ze sobą połączone. Proces modernizacji obiektu ma zakończyć się we wrześniu 2014 roku. Za ostateczny wygląd wnętrz odpowiada pracownia projektowa Tremend.

Czterogwiazdkowy hotel Novotel Katowice Centrum oddaje do dyspozycji organizatorów spotkań sześć sal konferencyjnych. Największa z nich jest w stanie pomieścić 250 osób. W obiekcie znajdują się także cztery gabinety konferencyjne (dla 14 osób każdy) i jeden gabinet dla 18 osób. Do dyspozycji uczestników odbywających się w hotelu spotkań pozostaje samoobsługowe business center z komputerem, drukarką i faksem oraz kącik internetowy „Web Corner on a Mac”.

Hotel posiada 300 pokoi dla gości - 84 dwuosobowe z dwoma oddzielnymi łóżkami, 139 z podwójnym łóżkiem, 67 typu Novation (z łóżkiem queen size i rozkładaną sofą) oraz 10 pokoi typu Executive. Restauracja 16th Avenue i Le Bar oferują dania kuchni polskiej i międzynarodowej. W obiekcie znajdują się również: kryty basen, siłownia, jacuzzi, sauna, gabinet masażu i ogród z letnim tarasem.