Grudniowy Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach przyspieszył decyzje o inwestycjach także w branży hotelarskiej. Czterogwiazdkowy Novotel Katowice Centrum zmiany zaczął wprowadzać już w 2016 r., dzięki czemu goście hotelu mogą korzystać z odnowionego lobby i części restauracyjno-barowej. Po renowacji przestrzenie zwracają uwagę nowoczesnym, minimalistycznym wystrojem. Postawiono na stonowane barwy: szarości, czerń i odcienie niebieskiego, designerskie meble oraz oświetlenie. Sercem strefy restauracyjnej jest idealny zarówno na spotkania prywatne, jak i biznesowe wolnostojący bar.

Obecnie trwa etap modernizacji zaplecza noclegowego. Na pięciu piętrach wyremontowano już 139 pokoi. Na trzech kondygnacjach położono nowe wykładziny. W najbliższym czasie renowacja obejmie kolejne dwa piętra. Odnowione pokoje w wersji Light Room swoim wystrojem kontynuują rozwiązania zastosowane w projekcie lobby oraz części restauracyjno-barowej. Jest nowocześnie, jasno, widoczne są inspiracje stylem skandynawskim. Neutralna kolorystyka dobrze komponuje się z bardziej wyrazistymi akcentami, jasnym drewnem i fototapetami zdobiącymi większość pokoi. Docelowo odnowionych zostanie łącznie 300 pokoi.

W październiku rozpoczęły się też prace remontowe w centrum rekreacji, których zakończenie przewidziane jest na 15 listopada. Następna faza inwestycji obejmie sale konferencyjne – w efekcie pomieszczą one 690 osób.