W miejscowości Ogrodzieniec w województwie śląskim, powstał designerski hotel z zapleczem spa. Położony nieopodal ruin Zamku Ogrodzienieckiego obiekt zawdzięcza swoją nazwę wysokości wzgórza, na którym się znajduje.

Jak informują przedstawiciele hotelu, Ogrodzieniec uchodzi za „Perłę Jury” - znajdują się tutaj cenne zabytki historii Polski, z których szczególnie wyróżnia się wspomniany już zamek. Budowla została wzniesiona za czasów króla Kazimierza Wielkiego jako część systemu obronnego szlaków handlowych. W XX wieku średniowieczna fortyfikacja posłużyła do ekranizacji „Zemsty” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Z kolei Góra Birów to kolejny skansen historii - badania dowodzą, że pierwsi ludzie osiedlili się tam 30 tysięcy lat temu. Obecnie odbudowano gród na wzór drewnianej, średniowiecznej twierdzy. Turyści z perspektywy góry mają szansę zobaczyć dawne budowle mieszkalne i wieże obronne ze skał i drewna. Ciekawą propozycją turystyczną regionu jest także Park Miniatur, w którym najważniejsze zamki ze szlaku Orlich Gniazd zostały pomniejszone aż o 25 razy. Wszystkie te atrakcje łączą liczne szlaki turystyczne dostosowane do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych. - W tę malowniczą scenerię wtopiona została bryła hotelu Poziom 511, pokazując, że to co ludzkie może doskonale współpracować z tym, co naturalne. To w skali Polski wyjątkowe pod tym względem miejsce, świat odnotowuje znacznie więcej takich architektonicznych rozwiązań, oddających należyty szacunek naturze. Jak największa integracja budynku ze środowiskiem zewnętrznym była moją największą ambicją – mówi Tomasz Wuczyński, autor projektu hotelu Poziom 511. W hotelu dominuje minimalistyczny styl i liczne przeszklenia, które otwierają hotel na zewnątrz, umożliwiając gościom podziwianie widoków z wnętrza budynku. Tym samym to, co jest naturalnym otoczeniem hotelu, stanowi także jego wypełnienie. Wewnątrz hotelu natrafić można na licznie wkomponowane designerskie przedmioty, nierzadko zaprojektowane specjalnie dla Poziomu 511. Właściciele zaprosili do współpracy młodych i zdolnych projektantów, którzy stworzyli dla nich dedykowane kolekcje.

Na zaplecze konferencyjne obiektu składają się dwie sale konferencyjne, które mogą być połączone w jedną dużą salę mieszczącą od 80 do 100 osób. Hotel posiada 81 miejsc noclegowych w 42 pokojach, w tym 3 pokojach jednoosobowych oraz 6 apartamentach. W hotelu istnieje również możliwość skorzystania z licznych zabiegów SPA. Zadbano również o wyjątkową ofertę kulinarną oraz – co stanowi ważny element działalności hotelu – kulturalną. Do "duchowych uniesień" przeznaczony jest między innymi bookstore połączony z kawiarnią, gdzie w ciszy i spokoju można oddać się lekturze, a w tle sączy się muzyka z płyty "511 In Silence", wydanej przez Poziom 511. W letnie sobotnie wieczory w hotelowym ogrodzie goszczą DJ’e, ubarwiając pobyt setami muzyki klubowej. źródło: www.poziom511.com