Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Przystań Bydgoszcz

Tamka 2, 85-440 Bydgoszcz
www.przystanbydgoszcz.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Przystań Bydgoszcz

Marina z hotelem już prawie gotowa

Data aktualności: 22-11-2012

 • Marina z hotelem już prawie gotowa - Przystań Bydgoszcz

  Prace na budowie nowoczesnej przystani na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy mają się ku końcowi. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zakończenie budowy obiektu ma nastąpić w grudniu 2012 r.

   

   

   

   

   

   


  W skład obiektu, który powstał w miejscu zdegradowanych terenów sportowych, powstała przystań jachtowa, w skład której wchodzą: hotel z 22 pokojami (4 zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), restauracja i sala restauracyjna oraz sale: gimnastyczna, fitness i odnowy biologicznej. Na terenie przystani działać będą także kapitanat portu oraz hangar dla łodzi wiosłowych, motorowych i kajaków wraz z szatniami i sanitariatami. W Przystani Bydgoszcz pojawi się również nowoczesna sala konferencyjna mogąca pomieścić maksymalnie do 50 osób.

  Autorem projektu Mariny Bydgoszcz jest warszawskie laboratorium projektowe ZIVVA. Jak tłumaczą jego pracownicy,  koncepcja architektoniczna nawiązuje do motywu wodno-portowego, a nietypowo zaokrąglony i przez to optycznie "miękki" w wielu miejscach budynek odzwierciedla falę wdzierającą się na ląd. Zamierzeniem projektantów było również to, by obiekt symbolizował łupinę jachtu unoszącego się na wodzie.

  Połowę kwoty potrzebnej do zrealizowania inwestycji udało się uzyskać dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Całkowity koszt budowy obiektu to ponad 21 mln złotych.

  źródło: www.konferencje.pl