Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Radisson Blu Hotel Gdańsk

Długi Targ 19, 80-828 Gdańsk
https://www.radissonblu.com/pl/hotel-gdansk

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Radisson Blu Hotel Gdańsk

Gdański hotel konferencyjny bezpieczny dla alergików

Data aktualności: 04-02-2013

 • Gdański hotel konferencyjny bezpieczny dla alergików - Radisson Blu Hotel Gdańsk

  Trójmiejski hotel jako pierwszy w Polsce otrzymał międzynarodowy certyfikat ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation). Certyfikat przyznawany jest obiektom spełniającym określone wymagania w zakresie jakości świadczenia usług osobom z problemami i chorobami o podłożu alergicznym.

   

   

   

   

    


  Podczas odbierania certyfikatu z rąk prof. dr Marka L. Kowalskiego, Ambasadora ECARF w Polsce, Dyrektor Generalny Hotelu Maciej Miazek powiedział: - Czujemy się wyróżnieni  otrzymując jako pierwszy w Polsce hotel certyfikat ECARF. Zgodnie z filozofią sieci hoteli Carlson Rezidor, do której należy hotel Radisson Blu w Gdańsku, dążymy do podejmowania nowych inicjatyw związanych z promocją dbałości o środowisko naturalne i zdrowy tryb życia.  Wierzymy, że wprowadzone przez nas udogodnienia znacznie poprawią jakość wypoczynku i przyczynią się do lepszego samopoczucia i komfortu naszych gości.

  Na podstawie wytycznych Hotel Radisson Blu w Gdańsku dokonał szeregu zmian w celu przystosowania kilku pokoi do potrzeb osób z problemami alergicznymi a następnie poddał się ocenie komisji złożonej z przedstawicieli ECARF uzyskując pozytywną weryfikację. Goście obiektu mieszkający w pokojach „przyjaznych alergikom” mogą obecnie korzystać z takich udogodnień jak specjalnie wyznaczone piętro  z zakazem wprowadzania zwierząt. poduszki i kołdry wykonane z materiałów  ograniczających działanie czynników wywołujących alergię, antyalergiczny pokrowiec na materac łóżka, wykładziny z krótkim włosiem odkurzane odkurzaczem z filtrem HEPA klasy 13, hipoalergiczne i bezzapachowe kosmetyki do higieny osobistej (mydło, szampon, żel) oraz dodatkowe propozycje dań i produktów w menu restauracji Verres en Vers uwzględniające szeroki zakres alergii pokarmowych.

  Pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu posiada dwie nowocześnie wyposażone sale konferencyjne, przeznaczone do organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Pomieszczenia mogą być również wykorzystywane do seminariów, balów, przyjęć i uroczystości rodzinnych. Obie sale, wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny, bezprzewodowy internet i indywidualnie regulowaną klimatyzację, mogą pomieścić łącznie do 300 osób. Hotel dysponuje 134 pokojami, wśród których znajdują się pokoje Business Class, Deluxe, apartamenty i luksusowy Apartament Prezydencki.

  źródło: Radisson Blu

Oferty specjalne