Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Radisson Blu Hotel Kraków

Straszewskiego 17, 31-101 Kraków
www.radissonblu.com/hotel-krakow

Skontaktuj się z obiektem

Justyna Król 12/61...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Radisson Blu Hotel Kraków

Lider Zielonej Epoki według Forbes

Data aktualności: 22-11-2012

 • Lider Zielonej Epoki według Forbes - Radisson Blu Hotel Kraków

  Miesięcznik Forbes ogłosił hotel Radisson Blu w Krakowie zwycięzcą pierwszej edycji konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”. Zdobycie przez hotel eko-certyfikatu BS8901 zostało uznane za jedną z siedmiu najcenniejszych inicjatyw w skali całego kraju.
     

   

   

   


  Konkurs „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” został zorganizowany przez miesięcznik Forbes.  Wzięło w nim udział ponad 70 firm, z których nagrodzono siedem.
  Forbes docenił krakowski Radisson Blu za zdobycie, jako pierwszy hotel na świecie i jednocześnie pierwsza firma w Polsce, certyfikatu BS 8901.

  Certyfikat jest obecnie najbardziej wymagającą międzynarodową normą przyznawaną w dziedzinie zrównoważonego zarządzania imprezami. Sześcioosobowa kapituła konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” doceniła prospołeczne i proekologiczne aspekty tego osiągnięcia. Zwróciła także uwagę na świadome budowanie przez hotel własnej przewagi konkurencyjnej opartej na zintegrowaniu działań CSR ze strategią biznesową. W jaki sposób? Uzyskanie certyfikatu BS8901 pozwoliło Radisson Blu w Krakowie rozbudować swoją ofertę o pakiet Zielonych Spotkań.

   

  Jak twierdzi Wojciech Liszka, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu – Zielony pakiet proponujemy głównie firmom głęboko zaangażowanym w CSR i ekologię ale także tym, które w ten sposób już teraz chcą się wyróżnić na rynku. Sądzę, że za rok lub dwa takie właśnie ‘odpowiedzialne’ spotkania będą standardem, a nie wyjątkiem.

   


  Jak w praktyce wygląda takie spotkanie?
  Już na samym początku współpracy pomiędzy hotelem, a klientem ustalona zostaje Polityka Zrównoważonego Spotkania. W nim zawierają się podstawowe zasady określające:
  ·    Sposoby zmniejszenia negatywnego wspływu na środowisko naturalne
  ·    Pozytywne oddziaływanie na lokalną społeczność
  ·    Redukcję kosztów produkcji i eksploatacji


  Zależnie od rodzaju działalności klienta i specyfiki spotkania hotel organizuje spotkania, w trakcie których obowiązują restrykcyjne zasady segregacji śmieci, materiały pochodzą z recyklingu, transport planowany jest tak, by ograniczyć emisję CO2, a posiłki – by nie marnować żywności ani energii. Ponadto wszystkie produkty zamawiane są lokalnie, hotel raportuje zużycie surowców, współpracuje z regionalnymi dostawcami i wspiera lokalną społeczność.


  Po spotkaniu klient otrzymuje certyfikat i raport emisji CO2. W dowód troski o otoczenie może zasadzić taką liczbę drzew, jaka szybko zniweluje negatywny wpływ imprezy na środowisko naturalne.


  - Nagroda magazynu Forbes została przyznana firmom, których działania są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie przyczyniają się do sukcesu biznesowego przedsiębiorstw – mówi Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. - Jest to racjonalna droga, którą, mam nadzieję, w najbliższych latach podąży większość polskich firm – dodaje.


  Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w lipcowym wydaniu magazynu Forbes.


  źródło: www.radissonblu.com