W zebraniu wzięło udział 18 osób, które wyraziły chęci do działania w strukturach MPI Poland. Oprócz Prezesa i Viceprezesów obecni byli również członkowie Komitetów.

W trakcie spotkania podsumowana została dotychczasowa działalność a następnie stworzony został  szczegółowy Business Plan na okres do czerwca 2012 r. Zarząd wyznaczył sobie główny cel, do którego będzie dążył przez realizację różnych projektów oraz współpracę Komitetów. W nadchodzącym roku motorem wzrostu ma stać się maksymalizacja zadowolenia z członkostwa w Stowarzyszeniu. - Wierzymy, że będąc gronem 50 profesjonalistów jesteśmy w stanie usatysfakcjonować, jeśli nie wszystkich, to większość członków Stowarzyszenia- mówi Wojciech Liszka, nowo wybrany Prezes MPI Poland. - Nasz Komitet Członkowski rozpoczął już akcję i regularnie kontaktuje się z kolejnymi członkami, aby dowiedzieć się w jaki sposób możemy spełnić ich bardzo różne oczekiwania. Wierzymy, że jeśli się nam to uda, siła rekomendacji naszego grona pomoże nam regularnie pozyskiwać kolejnych członków, partnerów i sponsorów. W kwestii konkretnych działań do czerwca 2012r. polski oddział MPI planuje zorganizować 5 spotkań edukacyjnych w 3 różnych miastach Polski oraz jeden webinar. Opracowany zostanie przewodnik po  bogatych możliwościach edukacyjnych dostępnych dla członków poprzez witrynę www.mpiweb.org. Zorganizowane zostaną również 3 imprezy networkingowe w Polsce oraz 2 na kluczowych targach branżowych za granicą. - Postaramy się aby każda z imprez była przygotowana w pełni profesjonalnie i ukazywała rozwiązania, z których każdy z członków mógłby korzystać podczas organizowanych przez siebie imprez- dodaje Liszka. Wszystko to ma zostać zakomunikowane członkom i branży dużo skuteczniej niż udawało nam się to dotychczas .

- Cieszę się, że udało nam się zbudować tak liczny zespół i że spotkaliśmy się razem w Krakowie ponieważ zależy mi na tym aby każda z oferujących swoje zaangażowanie osób mogła czuć się współautorem projektu MPI Poland. Liczymy, że uda nam się zachęcić jeszcze więcej osób do aktywnego działania w Stowarzyszeniu. Bo specyfika takich organizacji jest taka, że aby osiągnąć benefity trzeba po nie co najmniej wyciągnąć rękę – zakończył Prezes. Najbliższe spotkanie MPI Poland zaplanowano na 31 sierpnia w Krakowie.

źródło: mpiweb.pl