Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sofitel Warsaw Victoria

Królewska 11, 00-065 Warszawa
http://www.accorhotels.com/pl/hotel-3378-sofitel-warsaw-victoria/index.shtml

Skontaktuj się z obiektem

Magdalena Chojnacka Marketing Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Sofitel Warsaw Victoria

Nowa twarz Victorii

Data aktualności: 11-07-2013

 • Nowa twarz Victorii - Sofitel Warsaw Victoria

  Legendarny warszawski hotel Victoria, funkcjonujący obecnie pod marką Sofitel Warsaw Victoria, przechodzi właśnie proces modernizacji. Zmiany pójdą w kierunku francuskiej elegancji i zabawy formą. Nad wystrojem czuwał będzie znany projektant Didier Gomez. Remont przejdą również sale konferencyjne.

   

  Do końca lata 2014 r. w warszawskiej Victorii trwały będą zmiany, które mają sprawić, że pięciogwiazdkowy hotel stanie się jeszcze bardziej elegancki i przyjazny gościom. Didier Gomez – twórca projektu nowej aranżacji znany jest z zamiłowania do prostych i klasycznych form. Pod jego okiem powstały m.in. wnętrza butików tak renomowanych marek jak Louis Vuitton, Cartier, Yves Saint-Laurent czy Celine oraz rezydencje gwiazd, m.in. Harrisona Forda czy Pierre’a Bergé. Architekt z ogromnym sukcesem projektuje także wnętrza hotelowe. Z marką Sofitel pracował już przy realizacjach w Paryżu i Rabacie. O swoim projekcie dla Victorii mówi tak:

   

  - Elementy wyposażenia oraz meble są zaprojektowane w nowoczesnych kształtach, styl ten ma dodać hotelowi francuskiej elegancji i odmienności na tle innych obiektów w Warszawie. Zaproponowałem paletę kolorów w naturalnych odcieniach beżu i brązu, z energetyzującymi i rozświetlającymi akcentami pomarańczy oraz odrobiną czerni.

   

  Prace modernizacyjne przebiegały będą w kilku etapach. W pierwszej kolejności odnowione zostaną powierzchnie ogólnodostępne, w tym dwie restauracje, bar, lobby i business center, a także blisko połowa pokoi. Modernizacji uległy już restauracje Canaletto i Hetmańska, które zostały połączone i zyskały nową nazwę - Kitchen Gallery. Utrzymana w czarno-białej kolorystyce, z energetycznymi żółtymi akcentami, przestrzeń jest doskonałym miejscem na spotkania i prawdziwą duszą hotelu, gdzie goście mogą się spotkać, pracować, zrelaksować i zjeść posiłek, w tym niedzielny brunch. Restauracja dostępna jest nie tylko dla gości hotelowych, ale wszystkich miłośników wyśmienitej kuchni i eleganckich wnętrz.

   

  Druga z hotelowych restauracji przejdzie metamorfozę latem 2013 r., od tej pory funkcjonować będzie pod nazwą 
Le Victoria Brasserie Moderne. Tu także dominująca będzie biel, w towarzystwie odcieni brązu i beżu.  W takim miejscu goście będą mogli nie tylko odbywać spotkania, ale także przy stolikach z widokiem na Ogród Saski rozkoszować się rozmaitością potraw w stylu typowej francuskiej brasserie.

   

  W podobnym co restauracje duchu, zmodernizowana zostanie część pokoi. Za ich przemianę odpowiadać będzie Kaczmarek Studio. -  Inspiracją dla naszej części projektu był design lat 70-tych, czyli lat, w których powstał hotel – mówi Iwona Kaczmarek, właścicielka Kaczmarek Studio. I dodaje: - Nowa koncepcja pokoi jest dużo świeższa, kolorowa, użyliśmy bardzo eleganckich tkanin welurowych, które nadają wnętrzu przytulności. Wyrafinowanym i nowoczesnym elementem jest wezgłowie łóżka zaprojektowane w formie paneli trójwymiarowych nawiązujących do stylistyki formy elewacji hotelu oraz wkomponowanych w pokojach grafik, kontynuujących geometryczną interpretacje wzornictwa lat 70.

   

  To nie wszystkie zmiany, jakie czekają Sofitel Warsaw Victoria. W 2014 r. remont przejdą sale konferencyjne, planowana jest także modernizacja fasady oraz podjazdu. Wszystkie renowacje zakończą się latem 2014 roku, a ich koszt wyniesie w sumie 8 mln euro.