Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Tauron Kraków Arena

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków
http://www.tauronarenakrakow.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Tauron Kraków Arena

Oficjalne otwarcie Kraków Areny jeszcze w kwietniu 2014 roku

Data aktualności: 09-04-2014

 • Oficjalne otwarcie Kraków Areny jeszcze w kwietniu 2014 roku - Tauron Kraków Arena
  29 marca 2014 r. krakowski obiekt po raz drugi - i ostatni przed oficjalnym otwarciem - został udostępniony dla zwiedzających. 
   
  Z tej okazji goście Kraków Areny mogli przebyć trasę o długości ok. 1 kilometra, prowadzącą przez płytę główną hali, drugie piętro, ze specjalnie na tę okazję przygotowaną lożą vipowską, poprzez część restauracyjną aż do parkingu.
   
  Nowoczesne miejsce na kongresy i konferencje w Krakowie
   
  Na kompleks o nazwie Kraków Arena złożą się: duża hala o powierzchni 61 434 mkw., mała hala o powierzchni 12 468 mkw., loża prezydencka, sale konferencyjne, kawiarnie, bufety, siłownia i sauna, bawialnia oraz garaże, w których znajdzie się 1341 miejsc dla samochodów. W Kraków Arenie organizowane będą zawody sportowe, imprezy targowe, koncerty, przedstawienia, pokazy cyrkowe, sympozja, kongresy, konferencje i wystawy. W zależności od rodzaju wydarzenia obiekt pomieści od 5 do nawet 23 tys. widzów. Wiadomo już, że pierwszy duży kongres w obiekcie odbędzie się w czerwcu 2014 roku. Wkrótce potem w hali zorganizowane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.
   
  Budowa Kraków Areny została w całości sfinansowana ze środków własnych miasta Krakowa. Kompleks budowany jest według projektu przygotowanego przez konsorcjum firm Perbo – Projekt i Modern Construction Systems. Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm: Mostostal Warszawa, Acciona Infraestructuras, Asseco Poland i Mostostal Puławy.