Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Tauron Kraków Arena

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków
http://www.tauronarenakrakow.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Tauron Kraków Arena

Mistrzostwa Świata w krakowskiej hali

Data aktualności: 19-04-2013

 • Mistrzostwa Świata w krakowskiej hali - Tauron Kraków Arena

  Już pod koniec 2013 r. krakowska hala widowiskowo-sportowa zostanie oddana do użytku. W 2014 r. odbędzie się w niej wiele imprez, wśród nich m.in. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

   

   

   

   

   

   


  - Kraków cały czas inwestuje w infrastrukturę i to nie tylko w stadiony, ale także w boiska dla dzieci, baseny i teraz w halę widowiskowo-sportową. To wszystko przynosi doskonałe efekty czego dowodem jest m.in. organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej właśnie w Krakowie – mówił w ubiegłym roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

  W imprezie, która odbędzie się w październiku 2014 r. udział wezmą 24 czołowe reprezentacje narodowe. W ramach podpisanych umów Kraków zobowiązał się m.in. do udostępnienia na potrzeby rozgrywania meczów hali widowiskowo-sportowej przy ul. Stanisława Lema w Czyżynach, której budowa ma się zakończyć w październiku 2013 roku. Otwarcie przewidziane jest na grudzień 2013 roku.

  W obiekcie położonym przy ul. Lema w Czyżynach będą mogły odbywać się zawody lekkoatletyczne, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, hokeja na lodzie, boksu, zapasów, judo, futsalu, badmintona, tenisa ziemnego i stołowego, podnoszenia ciężarów, łyżwiarstwa figurowego, short-tracku, curlingu, szermierki oraz gimnastyki artystycznej. Obiekt przystosowany jest również do organizowania imprez targowych, koncertów, przedstawień, pokazów cyrkowych, sympozjów, kongresów, konferencji, festiwali, wystaw, wernisaży, bankietów, zjazdów oraz wydarzeń biznesowych. Hala oferować będzie również usługi gastronomiczne (np. puby, bary i restauracje, sklepy i inne ośrodki komercyjne) występujące na kilku kondygnacjach, w obrębie holi komunikacyjnych, tymczasowe przestrzenie handlowe wykorzystywane do sprzedaży gotowych produktów przemysłowych i spożywczych. Dodatkowo przewiduje się wykorzystanie terenu wokół hali na potrzeby imprez plenerowych. Na elewacji obiektu przewiduje się zainstalowanie na całym obwodzie hali głównej, ekranu w technologii LED o wysokości ok. 14 m z możliwością projekcji wydarzeń odbywających się wewnątrz hali czy wykorzystania na potrzeby reklamy. Ponadto hala oferować będzie możliwości działalności handlowo-komercyjnej w szerokim zakresie, od komercyjnego wynajmu pomieszczeń, przez utworzenia centrum odnowy biologicznej, po komercyjny wynajem skyboksów.

  Hala Widowiskowo-Sportowa w Krakowie Czyżynach jest również przewidziany w organizacji i zgłoszeniu wniosku o organizację Olimpiady w Krakowie w 2022 r. Jak informuje serwis Newseria.pl, spełnia ona wszelkie wymogi, które obiekty olimpijskie powinny spełniać.

  źródło: Newseria.pl