Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

3 Maja 93, 41-800 Zabrze
www.kopalniaguido.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Guido zaprasza na konferencje – pod ziemią!

Data aktualności: 12-07-2013

 • Guido zaprasza na konferencje – pod ziemią! - Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

  Sale konferencyjne 320 metrów pod powierzchnią ziemi? Od niedawna to możliwe. Dawna kopalnia węgla kamiennego Guido w Zabrzu przekształciła część swoich podziemnych sal w nowoczesne centrum konferencyjne. 6 i 7 lipca 2013 r. odbyła się uroczysta inauguracja Strefy K8 z czterema wielofunkcyjnymi salami, w których można organizować nietypowe konferencje.

   

   

   

   

   

   

  Zabrzańska kopalnia Guido od dłuższego czasu przechodzi proces modernizacji, przekształcając kolejne podziemne pomieszczenia w sale użytkowe. W lipcu 2013 r. do użytku oddana została Strefa K8, która w zamyśle twórców ma być nowoczesną strefą kultury, biznesu i rozrywki. Składają się na nią cztery wielkie komory zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. Kopalnia Guido zyskała w ten sposób możliwość organizowania konferencji, sympozjów, koncertów i targów.

   

  Największe z nowo udostępnionych pomieszczeń – Komora Badawcza nr 8 – ze względu na swoją pojemność i szerokie możliwości aranżacyjne stanowi centralny punkt Strefy K8. Komora może pomieścić do 250 osób. Jest wyposażona w bar i rozsuwaną trybunę na górnej antresoli, która liczy 90 miejsc siedzących. Z powodzeniem mogą się tu odbywać nie tylko imprezy firmowe, ale i koncerty lub przedstawienia teatralne.

   

  Ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb organizatorów konferencji przygotowano drugą z podziemnych sal – Warsztat Mechaniczny. Jest to komora wykuta w litej skale piaskowej, która stanowi multimedialne serce kopalni.. Mieści się tam 96 miejsc siedzących, rozmieszczonych na wzór sali kinowej – nawet z ostatnich rzędów jest zachowana dobra widoczność. Wystrój Warsztatu łączy w sobie użyteczność sali konferencyjnej z miejscem, gdzie dawniej naprawiano wagony i maszyny górnicze. Ściany zachowały swoją surową formę, a smaczku dodają elementy z blachy pokrywającej się cienką warstwą rdzy.

   

  Na potrzeby organizacji bankietów i meetingów firmowych kopalnia Guido oddaje Komorę Kompresorów z zapleczem gastronomicznym.  Komora ta została zmodernizowana przede wszystkim z przeznaczeniem na konferencje czy meetingi biznesowe. Atrakcją dla gości są pozostawione tu zabytkowe maszyny, a także system ław i stołów, wysuwanych wprost ze ściany komory.

   

  Niezwykłą ofertę Strefy K8 dopełnia Hala Pomp – sala położona najgłębiej i pełniąca przede wszystkim rolę pubu. Niepowtarzalny klimat gwarantuje surowy, kopalniany wystrój, zachowany dzięki ceglanemu stropowi i ociosom, odsłoniętych w trakcie prac remontowych. Dodatkowym atutem jest dostępna przestrzeń, która w razie potrzeby pozwala na zorganizowanie imprezy lub innego wydarzenia nawet dla stu pięćdziesięciu osób.