Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zamek Topacz

Ślęza ul. Główna 12, 55-040 Ślęza
http://www.zamektopacz.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Gizicka Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu 783 7...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Zamek Topacz

Zamek Topacz zyska dwie nowe sale konferencyjne

Data aktualności: 06-02-2014

 • Zamek Topacz zyska dwie nowe sale konferencyjne - Zamek Topacz
  Czterogwiazdkowy hotel pod Wrocławiem zyska dwa nowe pomieszczenia konferencyjne, które zostaną oddane do użytku pod koniec 2014 roku.
   
  Aktualnie w głownym budynku Zamku Topacz trwają prace remontowe. Dzięki modernizacji w obiekcie pojawią się dwie nowe sale konferencyjne, 12 apartamentów, restauracja z tarasem oraz strefa spa & wellness z basenem. Trwają też prace w sąsiadującym z Zamkiem Domku Ogrodnika, dzięki czemu baza noclegowa obiektu powiększy się o 14 pokoi dla gości.
   
  Na chwilę obecną Zamek Topacz dysponuje 40 pokojami typu standard, superior, junior suite oraz apartamentem. Wszystkie pokoje posiadają bezprzewodowy dostęp to internetu. Dla samochodów osobowych lub autokarów przygotowano dwa bezpłatne, ogrodzone i monitorowane parkingi - jeden dla 30 samochodów, a drugi na ponad 100 samochodów. Na terenie obiektu znajdują się także Muzeum Motoryzacji, teren rekreacyjny ze stawem, pomostami i piaszczystą plażą, ścieżki rowerowe i rolkowe, cztery korty tenisowe, trasy kajakowe oraz zaplecze golfowe.
   
  Stylowe sale konferencyjne na zamku
   
  Zamek Topacz to czterogwiazdkowy hotel oraz centrum konferencyjne na Dolnym Śląsku, które oferują 4 sale konferencyjne i bankietowe o powierzchni od 130 do 650 mkw. Pomieszczenia posiadają dzienne oświetlenie i dają szeroką możliwość aranżacji i łączą w sobie funkcjonalność z historycznym klimatem zamku. W salach mogą być organizowane spotkania, konferencje, sympozja, szkolenia i bankietydla około 400 uczestników. Trzy z czterech sal posiadają umeblowane i ogrodzone ogródki z tarasami i są przeznaczone wyłącznie do dyspozycji gości konferencyjnych. 
   
  Sala Balowa o powierzchni 615 mkw. i wysokości 13,3 m to największa z sal konferencyjnych Zamku Topacz. Klimatyzowane pomieszczenie jest wyposażone w stylowe żyrandole, sceniczne oświetlenie i ma możliwość ustawienia sceny. Sala posiada także szerokie drzwi, dzięki którym na salę można wprowadzić ciężki sprzęt, samochody, skrzynie transportowe oraz duże elementy scenografii. Druga z sal, Sala Kolumnowa o powierzchni 247 mkw. i wysokości 4,5 m posiada konstrukcję kolebkowych stropów podpartych granitowymi kolumnami oraz okna i taras z widokiem na dziedziniec, historyczny park i staw. Sala Kominkowa (134 mkw. powierzchni) to z kolei miejsce na biznesowe spotkania lub uroczyste kolacje w kameralnym gronie. Pomieszczenie posiada konstrukcję kolebkowych stropów. W jego centralnej części znajduje się stylowy kominek wokół którego ustawiono skórzane fotele i kanapy. Ostatnia z sal, Sala Spichlerz, ma powierzchnię 130 mkw. i wysokość 2,3 m. Klimatyzowane pomieszczenie swoim wystrojem nawiązuje do klimatów ciepłej Prowansji. Jego atutem jest osobny bar, gdzie można zorganizować szkolenia, lunch lub kameralną kolację.