W katalogu firm konferencje.pl znajdziesz organizatorów i profesjonalnych podwykonawców, którzy dostarczają kompleksowe usługi około konferencyjne. Sprawdź firmy z każdego regionu!

Państwowe Muzeum na Majdanku

Państwowe Muzeum na Majdanku

Droga Męczenników Majdanka 67, 20-325 Lublin
www.majdanek.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
Kategorie: Atrakcje turystyczne
  • Opis
  • Atrakcje

Opis

Istnieje możliwość udostępnienia sal muzeum na organizację konferencji, kongresów oraz innych uroczystości o charakterze kulturalnym i naukowym.

Atrakcje

Atrakcje turystyczne

  • Zwiedzanie Muzeum na Majdanku - Państwowe Muzeum na Majdanku

    Zwiedzanie Muzeum na Majdanku

             Na częściowo zachowanym terenie byłego obozu koncentracyjnego znajduje się 70 obiektów historycznych z lat 1941-1944, usytuowanych w dawnej części administracyjnej obozu (3 obiekty: biuro oddziału więźniarskiego, dom kierownika tego oddziału, barak nadzorczyń), na obszarze pól więźniarskich (49 obiektów: baraki, wieże i wartownie, stare krematorium, 2 prace rzeźbiarskie więźniów), w części gospodarczej (17 obiektów: magazyny, warsztaty, barak łaźni i komór gazowych) oraz nowe krematorium.

             W 11 barakach urządzone są wystawy. Poza tym na terenie miejsca pamięci znajdują się dwa obiekty pomnikowe wzniesione w 1969 roku w hołdzie więźniom Majdanka – Pomnik Walki i Męczeństwa oraz Mauzoleum według projektu arch. Wiktora Tołkina. Na zwiedzanie miejsca pamięci i wystaw należy przeznaczyć ok. 1,5-3 godzin. Obiekty historyczne usytuowane są na trasie zwiedzania, która wynosi ok. 3 km.