Budynek przy ul. Łąkowej w Łodzi, w którego skład wchodzą hotel DoubleTree by Hilton, biurowiec MediaHUB oraz Kino 3D Wytwórnia otrzymał nagrodę I stopnia podczas 24. edycji konkursu „Budowa Roku 2013”, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Celem konkursu jest nagrodzenie obiektów budowlanych, które w roku poprzedzającym osiągnęły wyróżniające się wyniki realizacyjne. O przyznaniu nagrody łódzkiemu obiektowi zadecydował Sąd Komitetu Organizacyjnego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Pod uwagę brane były takie kryteria jak jakość robót, organizacja budowy, czas realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu budowy czy koszty realizacji obiektu budowlanego. 

- Wielką zaletą tego budynku jest to, że ma on pomysł architektoniczno-literacki, jako że przenosi historię miejsca, w którym powstał. Historię, która była bardzo specyficzna - to tutaj mieściła się słynna łódzka Wytwórnia Filmów Fabularnych - przyznaje Ewa Kuryłowicz z firmy Kuryłowicz Associates, która odpowiadała za pojekt architektoniczny obiektu. - To, że nasz hotel jest zauważany i nagradzany, oczywiście pomaga - mówi Sławomir Nowak, dyrektor hotelu DoubleTree by Hilton. - Dla nas najważniejsze jest to, że doskonałą realizację dostrzegają jego goście - dodaje.

Konferencje w filmowym klimacie Łodzi

W hotelu DoubleTree by Hilton Łódź znajduje się nowoczesne centrum konferencyjne, na ktore składa się osiem sal konferencyjnych, sala balowa oraz boardroom. Razem z przylegającymi halami kongresowymi i Kinem 3D Wytwórnia hotel tworzy przestrzeń konferencyjno-wystawienniczą o łącznej powierzchni 4,5 tys. mkw. Na zaplecze noclegowe obiektu składa się 200 pokoi, w tym apartament prezydencki o powierzchni 110 mkw., 10 apartamentów, 27 pokoi deluxe, 78 pokoi typu twin oraz 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych. Działająca w hotelu Restauracja Four Colors serwuje dania kuchni polskiej i międzynarodowej, a Golden Bar oferuje szeroki wybór alkoholi z całego świata.