Z początkiem września w Krakowie rozpoczął działalność nowy, czterogwiazdkowy Hotel Galaxy. Oficjalne otwarcie  tego kompleksowego obiektu miało miejsce 02.09.2011.

Hotel Galaxy znajduje się w Śródmieściu nad Wisłą, na terenie byłej dzielnicy robotniczej, w niewielkiej odległości od Starego Miasta.

Hotel posiada 205 pokoi, w tym pokoje typu Standard, Business Class i Suite, a także pokoje rodzinne i pokoje przygotowane dla gości korzystających z tematycznych pakietów SPA. Hotel w całości dostępny jest także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje wyposażone są m.in. w: dostęp do Internetu, telewizję satelitarną, LCD 32'' z radiem, sejf, biurko, kącik wypoczynkowy, telefon, zestaw do kawy i herbaty, indywidualnie sterowaną klimatyzację i ogrzewanie.

Hotel został profesjonalnie przygotowany dla biznesu. Centrum konferencyjne w nowym hotelu pomieścić może nawet do 500 osób. Zainstalowany został  system ruchomych ścian, dzięki czemu istnieje możliwość wydzielenia 6 mniejszych sal. Hotel oferuje również kilkanaście możliwości aranżacji pomieszczeń konferencyjnych według własnych potrzeb.

Sale sąsiądują z tarasem o powierzchni 340 m, który może stanowić dodatkową powierzchnię wykorzystaną podczas spotkania np na przerwy kawowe.

Na tym samym piętrze znajduje się również restauracja hotelowa. Sala restauracyjna może przyjąć jednorazowo 270 osób. Centrum konferencyjne w Hotelu Galaxy wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny, klimatyzację, stały dostęp do Internetu LAN i WiFi, elektronicznie sterowane oświetlenie i zaciemnienie, nagłośnienie i mikrofon bezprzewodowy, projektory multimedialne,  ekrany projekcyjne i telewizory LCD, a także inne narzędzia niezbędne do prawidłowego przebiegu spotkania w gronie międzynarodowym jak np specjalnie przygotowane miejsce na kabinę symultaniczną.

Hotel posiada także parking podziemny i zewnętrzny.

W hotelu goście korzystać mogą ze strefy SPA. Wkrótce otwarty zostanie również basen wraz jacuzzi i saunami.

źródło: http://www.galaxyhotel.pl