Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hampton by Hilton Warsaw City Centre

Wznowiono prace przy trzygwiazdkowym hotelu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Wznowiono prace przy trzygwiazdkowym hotelu - Hampton by Hilton Warsaw City Centre

  Jeszcze w listopadzie 2012 r. na plac budowy największego w Europie obiektu marki Hilton wrócą robotnicy. Wiadomo już, że hotel, w którym pojawią się trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 135 mkw., zostanie oddanie do użytku na początku 2014 r.

   

   

   

   

   

   


  Jak poinformowano na specjalnej konferencji hotelowej sieci, która odbyła się 8 listopada 2012 r., w hotelu Hampton by Hilton przy ulicy Wspólnej pojawią się trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 135 mkw. oraz sala biznesowa. Na zaplecze noclegowe obiektu złoży się 300 pokoi z bezpłatnym dostępem do internetu. W budynku pojawi się również centrum fitness. Trzy najniższe piętra budynku mają zostać obłożone ciemnym szkłem, pozostała część prawdopodobnie zostanie wykończona tynkiem. Hotel będzie też posiadał podziemny parking.

  - Polska jest kluczowym rynkiem dla rozwoju Hilton Worldwide. Podpisanie umowy dotyczącej budowy jednego z największych w Europie hoteli Hampton by Hilton w Warszawie tylko potwierdza ten fakt. Nasza obecność na polskim rynku stale się poszerza, a nowy hotel to strategiczny krok w prowadzonej przez nas ekspansji w Europie Wschodniej - mówi Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju sieci Hilton w regionie Europy i Afryki.

  Warszawski obiekt powstaje w oparciu o szkielet 17-piętrowego budynku, którego budowę w 2006 roku rozpoczęła krakowska firma Salwator. Plany zakładały, że powstanie w nim jeden z obiektów sieci Hotele System. Na początku 2009 r. budowa hotelu została jednak wstrzymana. Dopiero w 2011 r. nieruchomość przejęła austriacka firma S+B Gruppe AG. - Po udanej sprzedaży Zebra Tower w ubiegłym roku, rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji w samym sercu Warszawy. Cieszymy się na współpracę z naszym partnerem, Hilton Worldwide, który ma silną pozycją na polskim rynku. Zaangażowanie w takie projekty pozwala nam na pełne wykorzystanie naszego doświadczenia oraz unikalnych kwalifikacji w projektowemu i zagospodarowywaniu obszarów miejskich - komentuje Franz Paul Bauer, członek zarządu S+B Gruppe AG. - Hampton by Hilton, powszechnie znana marka hoteli klasy ekonomicznej firmy Hilton Worldwide, to znakomity wybór dla gości podróżujących służbowo i turystów zwracających uwagę na korzystną relację wartości do ceny. W sumie, w Polsce, już niedługo będzie operować sześć hoteli Hampton by Hilton - dodaje Phill Cordell, dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i marki Hampton na cały świat.

  Za projekt hotelu odpowiedzialni są architekci Piotr Bujnowski i Ernst Hoffman. Całowita wartość inwestycji to ok. 40 milionów euro.

  źródło: www.hamptonbyhilton.com